Golf jest sexy – odsłona nr 36 – Jenna Daniels

Napisane 03.01.2010 przez Tomasz Zembrowski

jennadaniels1

Nasza dzisiejsza bohaterka przyszła na świat 16 maja 1977 roku w San Diego w Kalifornii. Tam też zaczęła grać w golfa w wieku 11 lat co zresztą było do przewidzenia, ponieważ jej ojciec, były footballista reprezentujący San Diego był trenerem sekcji golfa w szkole, do której chodziła. Jest prawdziwą sportsmenką: grywa również w siatkówkę i tenisa, jeździ na rowerze, regularnie pływa i uprawia gimnastykę.

Bardzo szybko okazało się, że Jenna po ojcu odziedziczyła nie tylko wolę walki ale i umiejętności. Mimo iż była jedyną dziewczyną w szkolnej drużynie golfowej szybko stała się jednym z jej najlepszych reprezentantów. Jej współpraca z tatą-trenerem okazała się na tyle skuteczna, że Jenna już w wieku 12 lat zaczęła uczestniczyć w turniejach juniorskich. Dwa zwycięstwa w AJGA (American Junior Golf Associacion), wyróżnienie First-Team All State California w 1996 roku i dwukrotnie zaproszenia na Junior America Cup mówią same za siebie.

JennaDaniels3

Władze Stanowego Uniwersytetu w  Arizonie doskonale wiedzieli co robią, ściągając Daniels do siebie 1996 roku. Dobrze wiedzieli, że to nieoszlifowany diament. W czasie studiów zwyciężała w: 1998-1999  California State Amateur Championship, 1998 Pac-10, 1999 NCAA West Regional, 2000 NCAA Championship. W sezonie 2000 Jenna otrzymała tytuł Zawodniczki Roku NCAA, i osiągnęła najniższy średni wynik rundy w sezonie (71,70) w historii NCAA. Dopiero 2 lata później Lorena Ochoa pobiła ten rekord. Daniels trzy lata z rzędu otrzymywała również wyróżnienie All-American (1998-2000). Po ukończeniu studiów we wrześniu 2000 roku Jenna zrezygnowała ze statusu amatorskiego, zagrała w Q-School do LPGA Tour i …zakwalifikowała się w pierwszym podejściu

W latach 2001-2007 Daniels regularnie grała w najważniejszej lidze świata. Jej najlepszym występem było miejsce T5 w 2006 John Q. Hammons Hotel Classic, a jej najlepszą rundą 66 uderzeń (-6). W tym czasie zarobiła około 350.000 $. Sezon 2007 był dla niej bardzo nieudany ponieważ nie tylko grała najsłabiej w swojej karierze ale również musiała się zmierzyć ze skandalem i trudną sytuacją rodzinną. Jej mąż Todd McCorkle, podziwiany i chwalony trener damskiej drużyny golfowej na Stanowym Uniwersytecie Georgia został oskarżony o molestowanie seksualne i wyrzucony z pracy. Jenna oczywiście stanęła za nim murem ale niestety  ślad  po niej zaginął. Nie mamy pojęcia co się z nią dzieje ale mamy nadzieję, że jeszcze powróci.

jenna_daniels_2.0

Jeden komentarz do “Golf jest sexy – odsłona nr 36 – Jenna Daniels”

  1. Rysiek Napisał:

    Bardzo faaaaaaaajnaaaaa! 🙂

Komentuj


Powrót na górę strony