Domenic Mazza – najdłuższy 16latek świata

Napisane 25.12.2010 przez Tomasz Zembrowski

Mateo Manassero przyzwyczaił nas do bicia kolejnych rekordów: Najmłodszy zwycięzca turnieju British Amateur Championship (16 lat, 2 miesiące, 5 dni), najmłodszy zawodnik, który wziął udział w The Masters (16 lat, 11 miesięcy, 22 dni), najmłodszy zawodnik, który wygrał turniej z cyklu European Tour (17 lat, 6 miesięcy, 5 dni) i tak dalej i tak dalej. Bardzo ciężko będzie pobić te wyniki ponieważ tak grających 16 latków nie ma w świecie za wielu. Jest jednak inny 16 latek, o którym też warto wspomnieć, który wprawdzie nie zbliży się nawet do rekordów Mateo ale za to robi to co młodzież golfowa uwielbia, nawala ile fabryka dała.

Domenic Mazza stał się sławny po tym, jak doszedł do finałów Remax Long Drive Championship w Mesquite w Newadzie, gdzie ostatecznie uległ Anglikowi Joe Millerowi. Młody pokonał jednak między innymi “ikony” tych zawodów  Jamiemego Sadlowskiego i Jasona Zubacka. Samo drugie miejsce to wielki sukces w biorąc pod uwagę, że Mazza jest najmłodszym w historii zawodnikiem, który w ogóle zakwalifikował się do finałów Remaxu to można to nazwać sesnacją. Chłopak może mikrusem nie jest, ale jego przeciwnicy w turnieju byli o głowie albo dwie wyżsi i ważyli o 30-40 kilo więcej.

Zobaczcie jak Domenic radził w sobie w półfinale.

360,380,400 jardów? Nie ma problemu, Domenic już w regionalnych zawodach posłał piłkę na odległość 436 jardów!! A według specjalistów od super dalekich uderzeń Mazza ma wielkie szansę by rozwinąć się dalej. Średnia prędkość jego zamachu to 140 mph (przeciętna prędkość w PGA Tour – 120 mph).