15 minut spowiedzi Tigera

Napisane 19.02.2010 przez Tomasz Zembrowski

“Wielu z was jest moimi przyjaciółmi. Wielu z was mnie zna. I każdy z was ma teraz dobry powód by mnie krytykować”

Od tych słów Tiger zaczął swoje oświadczenie.

15 minut szczerej i oczyszczającej spowiedzi o rodzinie, swoim postępowaniu i błędach, odpowiedzialności za swoje czyny, problemach z seksoholizmem i powrocie do golfa i o buddyzmie.

Poniżej kilka fragmentów:

“Zawiodłem was wszystkich. Jestem zawstydzony, że postawiłem was w tej sytuacji.”

“Elin zasługuje na pochwałę, nie na obarczanie winą. Ja byłem niewierny, ja ją zdradziłem i ja jestem jedyną osobą, którą powinno się winić.”

“Teraz nadszedł czas, bym zachował się jak mężczyzna. I to zaczyna się od niepowtarzania już nigdy błędów, które popełniłem.”

“Proszę, zostawcie moją żonę i moje dzieci w spokoju. To ja jestem tym, który musi się zmienić. Mam wiele pracy przed sobą.”

Golfista w czasie wywiadu wielokrotnie powtarzał, że to nie jego rodzina jest za wszystko odpowiedzialna, ale on osobiście, dlatego prosi media o spokój jego najbliższych.

Dodał także, że kiedy upora się ze swoimi problemami wróci z pewnością do sportu ale nie umie dokładnie określić kiedy to nastąpi.

Bez względu na dalszy rozwój wydarzeń uważamy, że konferencja to dobry “start” i rozpoczęcie nowego rozdziału. Golf da sobie radę bez Tigera, ale bez niego jest jakoś inaczej. Czekamy na powrót.

Komentuj


Powrót na górę strony