U.S. Open Leaderboard na żywo

Napisane 18.06.2009 przez Tomasz Zembrowski

Jeżeli ktoś nie ma wystarczająco szybkiego łącza albo ochoty, żeby godzinami oglądać U.S. Open (trudno nam uwierzyć w istnienie takich osób ale staramy się być elastyczni) i wystarczy mu rzucić okiem na leaderboard…wedle życzenia. Wystarczy tylko przełączyć na golfa i…wszystko jasne. Miłego oglądania

Aktualizacja czwartek wieczorem
No to się nie naoglądaliśmy za dużo. Aura przepędziła wszystkich w diabły. Nie dość, że golfiści musieli zmierzyć się z Bethpage State Park to jeszcze musieli to robić w strugach ulewnego deszczu. Jeff Brehaut dotarł najdalej bo aż do 11 dołka i w najlepszym stylu bo udało mu się zrobić tylko jednego bogeya i 2 birdie. Poza nim jeszcze tylko trzem zawodnikom udało się zagrać poniżej par ale na pierwszych 3, bądź 4 dołkach.
Pozostałe wybrane wyniki:

Justin Lenard par po 7 dołkach
Tiger +1 po 6
Paul Casey +1 po 5
Zach Johnson +2 po 5
Rory Sabbatini +4 po 9
Padraig Harrington +4 po 6

Jutro czeka nas prawdziwa zabawa. To akurat mamy jak w banku. Zobaczymy co przygotuje na jutro matka natura.

Piątek 22:30

Prawie wszyscy są po pierwszej rundzie. W golfie trzeba mieć szczęście, jak w skokach narciarskich. Tyle, że w skokach zgodnie ze słynną maksymą Adama Małysza trzeba “oddać 2 równe skoki” a w golfie trzeba mieć dobrych strzałów troszkę więcej. Ci, którzy męczyli się we wczorajszej ulewie takiego szczęścia nie mieli, bo grali (przynajmniej część pola) w dużo gorszych warunkach. Dzisiaj dla odmiany pogoda rozpieszczała. Było bez deszczu, bez wiatru choć i bez tego Bethpage bywa zabójcze.

Jak bardzo?

Tiger Woods +4 (even po 14 i +4 na ostatnich 4 dołkach!)

Camillo Villegas +1 (po 12 dołakch był -3 i zrobił aż 4 bogeye)

Retief Goosen +3

Paul Casey +5 (nie zrobił ani jednego birdie)

Zach Johnson +5 (7 bogeyów i double bogey)

Ernie Els +8 (4 double bogeye w jednej rundzie u Erniego to nieczęsty widok)

Oczywiście znaleźli się też tacy, którym Black Course niestraszne. Niekwestionowanym bohaterem jest Mike Weir, który zagrał -6 z double bogeyem na 6 dołku. To był jego jedyny błąd. 8 birdie i 9 parów i wszystko jasne.

Peter Hansen z wynikiem -4 również wszystkich zaskoczył chociaż nie tak jak wielki powrót Davida Duvala, który z wynikiem -3 zajmuje 3 pozycję. Wielki zwycięzca-przegrany z zeszłego roku Rocco Mediate również dzisiaj zaskakiwał – solidne -2 jest dobrą przymiarką do wyrównania zeszłorocznego wyniku.

Dzisiejszy dzień był również dobry dla numeru 2 światowego golfa. Wprawdzie miał szansę na lepszy wynik niż -1 ale ogrom braw, wiwatów i wsparcia jakiego doświadczył dzisiaj od fanów z pewnością dobrze wpłynie na jego grę. Wszyscy chcą, żeby wrócił do ukochanej żony z tytułem. Nie chcemy być wredni ale gdyby Phil wygrał wreszcie U.S. Open (4 razy był drugi) to jego historia zostałaby na bank sfilmowana. Amerykanie kochają takie historie. Oczywiście później Amy powinna wyzdrowieć, czego jej szczerze życzymy.

Ale to nie koniec na dzisiaj. Po wczorajszej obsuwie, wszyscy zawodnicy rozegrają przynajmniej 9 dołków. W trakcie powstawania tej aktualizacji niektórzy są już z powrotem na polu.

Komentuj


Powrót na górę strony