Tiger zdetronizowany w FedEx Cup

Napisane 08.09.2009 przez Tomasz Zembrowski

Połowa Playoffów za nami i mamy nowego lidera. Tiger wprawdzie w finałowej rundzie przypomniał sobie jak się gra w golfa ale doskonały finisz to za mało na wygraną w Deutsche Bank Championship. Chociaż nr 1  zagrał najlepszą rundę dnia 63 (-8) i pobił rekord turnieju w kategorii „najlepsze 9 dołków” robiąc zaledwie 30 uderzeń (-6) , wystarczyło to zaledwie na T11.

Sean O’Hair i Retief Goosen zmarnowali swoje szanse i szybko przestali liczyć się w walce o zwycięstwo. Padraig Harrinton na 9 dołków przed końcem został liderem ale jego klątwa „koszmarnego finiszu” podziałała i tym razem. Jego bogey i double bogey zrzuciły go na T4 z dwoma uderzeniami straty, co oznacza, że Irlandczyk miał realną szansę na zwycięstwo.

Na drugim miejscu skończyli Jason Dufner i Scott Verplank z wynikiem (-16). Obaj panowie przez ponad godzinę byli liderami i wszystko zapowiadało dogrywkę…ale inni wciąż grali więc trzeba było czekać na rozwój sytuacji.

Stevowi Strickerowi gra w poniedziałek od początku nie układała się pomyślnie. Bogey na 6 dołku i kilka nietrafionych puttów na drugiej dziewiątce nie były pomocne w zdobyciu trzeciego tytułu w sezonie. Po 16 dołkach Amerykanin był (-15), mając jedno uderzenie straty. Put z 8 metrów na 17 dołku zapowiadał walkę do końca, a chip na eagla na 18 dołku przypieczętował sprawę. Putt z 70 cm był tylko czystą formalnością. Tydzień temu nie udało się doprowadzić do dogrywki, tym razem udało się nie doprowadzić do dogrywki. Gratulujemy

Deutsche Bank Championship wyniki

za tydzień odsłona trzecia Playoffów – BMW Championship i zaledwie 70 zawodników walczących o bagatela 10 000 000 $.

Komentuj


Powrót na górę strony