W cyklu pola golfowe na świecie

Montecastillo Hotel & Golf Resort (Kadyks, Hiszpania)

Napisane 16.12.2009 przez Tomasz Zembrowski

Ostatnio w ramach akcji „Pochwal się gdzie grywasz” pisaliśmy o hiszpańskim odpowiedniku naszego półwyspu helskiego – La Manga. W tej odsłonie w dalszym ciągu okupujemy prowincję Kadyks na południu Hiszpanii ale tym razem naszym miejscem docelowym jest miasteczko Jerez de la Frontera, które słynie z produkcji Sherry, toru Formuły 1 Circuito Permanente de Jerez (kierowcy testują tutaj bolidy) i z pięknych pól golfowych.

Chociaż w prowincji Kadyks najsłynniejszy jest Club de Golf Valderrama my skoncentrujemy się Montecastillo Golf Resort, zaprojektowanym w 1992 roku przez samego Jacka Nicklausa.

Monte_Logo

„Złoty niedźwiedź” twierdzi, że jest to jedno z jego najlepszych pól w Europie. O tym, że to nie są to puste słowa, niech świadczy fakt, iż pole organizowało w latach 1994-1996 Turespaña Masters Open, w sezonach 1997-2001 jeden z najważniejszych turniejów końca sezonu w European Tour – Volvo Masters, a w latach 2001-2003 Peugeot Tour. Pole zresztą regularnie wymieniane jest we wszystkich znaczących się rankingach jako jedno z 50 najlepszych pól golfowych Starego Kontynentu.

montecastillo

Jednak nie tylko najlepsi zawodnicy będą odczuwać przyjemność z gry na tym pięknym polu. Dzięki zróżnicowanym tee zarówno wybitni jak i ci mniej wybitni będą się tutaj doskonale bawić. Pole jest bogate w oczka wodne (na sześciu dołkach), kręte acz zapraszające i szerokie fairwaye, poukrywane bunkry i spore wzniesienia. Szczególnie ostatnie trzy dołki są wymagające i trudne. Na deser mamy 18 dołek, na którym 40-metrowe wzniesienie z tee góruje nad wijącym się niczym wąż, fairwayem.

montecastillo_golf

Pole o par 72 ma następujące odległości: panowie- 6043 metry, panie profesjonalistki 5554 metry, panie 5230 metrów. Rekord pola obecnie należy do Michaela Campbella, który w 2000 roku uzyskał wynik 63 (-9).

Dodatkową atrakcją jest nietuzinkowa zabudowa: domek klubowy, restauracje i sklep zostały umieszczone w odrestaurowanym i niewątpliwie imponującym…zamku. Poza 18-dołkowym polem golfiści mają do dyspozycji: akademię golfową, 9-dołkowe pole par 3, dwa driving range, putting green, chipping green a także korty tenisowe, kryty i odkryty basen, stadninę koni, boisko do piłki nożnej, centrum fitness, sauny i centrum konferencyjne i oczywiście 5-gwiazdkowy hotel.

montecastillo3Nazywanie tego zamku domkiem klubowym przychodzi nam z trudem.

Biorąc pod uwagę rozmach miłym zaskoczeniem są ceny. Podczas gdy na najbliższym polu o podobnej jakości (Valderrama) runda kosztuje około 300 Euro w Montecastillo Golf Resort to wydatek rzędu 80-100 Euro.

Jeden komentarz do “Montecastillo Hotel & Golf Resort (Kadyks, Hiszpania)”

  1. ghost611 Napisał:

    chciałabym zorganizowac wyjazd na kilka dni, moze tylko na weekend w jakies ciekawe miejsce gdzie mógłby pograc w golfa i byłaby to jednoczesnie ciekawa atrakcja. Moze ktos wie gdzie najlepiej pojechac?:) bede wdzięczna z ainformację.

Komentuj


Powrót na górę strony