Rocco Mediate – Rocky Balboa golfa

Napisane 10.06.2009 przez Tomasz Zembrowski

To już drugi w ciągu dwóch dni wpis powiązany z U.S. Open ale taki turniej mamy tylko raz w roku więc pozwolimy sobie na mini-monotonię.

Pamiętacie co działo się w zeszłym roku?

Rocco chociaż w PGA zjadł już zęby, był przed tym turniejem jednym z tych golfistów, których się kojarzy ale nie wiadomo skąd.

A szkoda, bo można by zrobić o nim film – “Rocco”, taki “Rocky” tyle, że w wersji golfowej.

Pochodzenie łączy obu panów bo zarówno Rocky Balboa jak i Rocco Mediate mają korzenie włoskie.  Chociaż później  ich drogi się odrobinę rozchodzą bo Rocco w przeciwieństwie do Rockyego nie zajmuje się ani boksem ani ściąganiem długów ale idzie na studia i po ich ukończeniu (1985 rok) w wieku 23 lat zaczyna golfa zawodowego.

I kolejne podobieństwo: Wielkie walki Rocky-ego (5 czy 6 walk i tyle samo części filmów) jako odskocznia od problemów z rzeczywistością i walki z samym sobą są bardzo podobne do 5 zwycięstw Rocco w PGA Tour porozdzielanych latami słabej gry, zapomnienia i problemów z kręgosłupem.

Te nasze porównania są troszkę naciągnięte więc zapomnijmy już o Rockym i skupmy się na Rocco.

Rocco jest pierwszym w historii PGA zawodnikiem, który wygrał turniej używając długiego puttera. Ten przełomowy moment nastąpił w turnieju Doral-Ryder Open w 1991 roku.

W 2007 roku Rocco początek sezonu spędził na polach jako korespondent Golf Channel (nie chcemy być wredni ale gdyby dobrze grał to z nim rozmawiałby dziennikarz z tego programu)

U.S. Open to zdecydowanie jego ulubiony Wielkoszlemowy turniej: zajmował w nim 2,4 i T6 miejsce.

Zanim zaczął uprawiać golfa był zdolnym baseballistą. Na szczęście mu się znudziło.

Rocco w reklamie ironów Callaway z 2000 roku

Rocco w reklamie drivera Callaway Diablo Driver

Wiemy, że nie miało być więcej porównań ale Rocco zupełnie się nie starzeje, zupełnie jak Rocky.

Komentuj


Powrót na górę strony