Re/Max – Golfowe mistrzostwa świata kafarów

Napisane 08.10.2009 przez Tomasz Zembrowski

ReMax

Zasady są proste…sześć piłek, przedłużany driver, boisko o szerokości 45 metrów i tyle pary ile fabryka dała – jeżeli grasz bardzo daleko a jednocześnie w miarę prosto to zawody Re/Max World Long Drive Championship są dla Ciebie. A jest o co grać bo zwycięzca wygrywa około 150.000 $.

Wszystko zaczęło się już w szalonych latach 70-tych a dokładniej w 1975 roku. Wtedy po raz pierwszy rozegrano National Long Drive Championship, w którym brali udział przede wszystkim zawodnicy z PGA Tour. Czasy się jednak zmieniły i o ile w latach 80-tych i na początku 90-tych uderzenie na 280 metrów gwarantowało pieniądze (a czasami nawet zwycięstwo) o tyle dzisiaj 320-330 metrów jest średnią z kwalifikacji, nie mówiąc o wygranej, która wymaga “petardy” na odległość 360-380 metrów i więcej, czyli znacznie więcej niż grają w najlepszej lidze świata. Nawet ci uderzający najdalej jak Bubba Watson, nie mieli by tutaj większych szans.

Long-hiterzy mają oczywiście również swojego Tigera Woodsa – To Jason Zuback, który już pięciokrotnie zdobył tytuł najdalej uderzającego człowieka na ziemi.

Zapraszamy na filmik (dwie części) opisujący turnieje eliminacyjne Re/Max

2 komentarze do “Re/Max – Golfowe mistrzostwa świata kafarów”

  1. pit Napisał:

    a może jednak Tiger czy Rors daliby radę?
    http://tourreport.pgatour.com/2012/09/19/tale-of-the-tape-top-five/#

  2. Tomasz Zembrowski Napisał:

    Jedna “dzida” wiosny nie czyni więc chyba nie…na szczęście mają większego “cela” od tych z Re/Maxa

Komentuj


Powrót na górę strony