Polish Emirates Golf Cup czyli Polak potrafi

Napisane 25.09.2009 przez Tomasz Zembrowski

polish emirates golf cup

W 18-letniej historii powojennego golfa w Polsce takiego turnieju jeszcze nie było. Patronat Ambasady RP w Dubaju i gra na polu Dubai Creek Golf & Yacht Club, które wielokrotnie  znalazło się na liście 100 najlepszych pól świata – przed Państwem Polish Emirates Golf Cup, który rozpoczyna się już 29 listopada.

Dubai Creek Golf & Yacht Club został otwarty w 1993 i od tamtej pory był gospodarzem wielu międzynarodowych turniejów, między innymi turnieju Dubai Desert Classic z cyklu PGA European Tour. Usytuowane w samym sercu miasta na brzegu Zatoki Dubajskiej, pole golfowe w okresie 2004/2005 przeszło znaczną przebudowę. Thomas Bjorn nadzorujący wszystkie zmiany, wraz z pomocą renomowanej firmy European Golf Design, przekształcił cały resort w prawdziwy golfowy raj.

Dubai Golf & Yacht Club jest ogromnym kompleksem, w którego skład wchodzi między innymi:
– 18 dołkowe pole klasy mistrzowskiej
– 9 dołkowe pole par 3
– akademia golfa
– 6 restauracji i barów
– hotel Park Hyatt Dubai wraz z 225 pokojami
– 92 ekskluzywne wille
– Yacht Club z portem mieszczącym 121 łodzi
– Golf Clubhouse

Oczywiście nie tylko golfem człowiek żyje (chociaż w naszym przypadku można odnieść inne wrażenie), w związku z czym organizatorzy zagwarantowali również  inne atrakcje:

największe i najbardziej prestiżowe  na świecie centra handlowe,
zapierających dech w piersiach konstrukcje architektoniczne oraz przepiękne, słynne na cały świat plaże.  Nie zabraknie również edukacji ponieważ w czasie pobytu odbędą się szkolenia na temat „Inwestycji w Dubaju”.

Moglibyśmy jeszcze długo wyliczać wyjątkowość tej imprezy jak  zakwaterowanie w słynnym Park Hyatt Dubai czy gala finałowa, która odbędzie się…na jachcie, ale wszyscy, którzy polecą do Dubaju, podjęli decyzję conajmniej dwa akapity wcześniej.

Więcej informacji na oficjalnej stronie turnieju

Komentuj


Powrót na górę strony