Podsumowanie tygodnia

Napisane 06.07.2009 przez Tomasz Zembrowski

PGA Tour

tiger

Photo by Keith Allison

Tiger Woods wraca do formy. Osiem top 10 w dziewięciu turniejach i dwa zwycięstwa w ostatnich trzech startach potwierdzają, że nr. 1 światowego rankingu ogarnął się już po kontuzji kolana i będzie robić to co mu wychodzi najlepiej – zawstydzać konkurencję. W turnieju AT&T National rozgrywanym w Congressional Country Club od samego początku było ciekawie. Liderem po czwartkowej rundzie był uwielbiany przez Amerykanów, choć ostatnio nie w formie Antony Kim, który wprawdzie drugiego dnia został zrzucony z pierwszego miejsca ale sobotnie 68 ponownie wrzuciło go na T1. W niedzielne przedpołudnie wszyscy patrzyli w stronę lider-flightu gdzie Tiger z Antonym mieli grać o zwycięstwo.  Niestety dla Kima 71 (+1) wystarczyło zaledwie na trzecie miejsce. Wiceliderem po przebojowej rundzie (62) został Hunter Mahan, który dzięki 9 birdie i bogeyowi awansował tak wysoko z szesnastego miejsca z wynikiem (-12). A Tiger? No cóż, w niedzielę szału nie było ale skromne -3  wystarczyło na 68 zwycięstwo w karierze. Dzień jak co dzień.

Lucas Glover, zwycięzca U.S. Open jest wyraźnie na fali. T5 w  AT&T National to już drugi po wygranej w wielkim szlemie dobry turniej (U.S. Open było przed dwoma tygodniami). Godny odnotowania jest również wynik młodziutkiego Nowozelandczyka Dannego Lee. Debiutant zajął najlepsze w swojej dotychczasowej karierze miejsce T7 z wynikiem (-6)

AT&T National wyniki

European Tour
W zeszłym tygodniu mieliśmy Monachium, a w tym Paryż. W zeszłym tygodniu Martin Kaymer nie obronił tytułu przed własną publicznością ale nadrobił w tym tygodniu wygrywając Open de France ALSTOM z wynikiem (-13). Oczywiście nie było łatwo, zgodnie z naszą ulubioną maksymą – „jakby było łatwo to by było nudno”.  Na drodze do zwycięstwa stanął Niemcowi nie kto inny jak sam Lee Westwood, który w niedzielę zagrał bardzo dobrze. Dzięki rundzie (-6) Anglikowi udało się doprowadzić do dogrywki, którą jednak ostatecznie przegrał. Zwycięstwo w Paryżu to trzeci tytuł w karierze 26-letniego Niemca. Na trzecim miejscu znalazł się Ian Poulter, który do liderów tracił 3 uderzenia. Za nim z wynikiem (-8) uplasowali się Anders Hansen i Peter Hanson. Co ciekawe amator, który wygrał Irish Open i przeszedł na zawodostwo wreszcie zdobył swoje pierwsze punkty. Shane Lowry zakończył zmagania we Francji na miejscu T50. Pierwsze koty za płoty

A tak wyglądała dogrywka

Open de France ALSTOM wyniki

LPGA Tour

Eunjung Yi wygrała swój pierwszy turniej w karierze po dowgrywce z Morgan Pressel w Jamie Farr Owens Corning Classic. Co ciekawe z dwoma uderzeniami straty na trzecim miejscu znalazła się…Michelle Wie.

Komentuj


Powrót na górę strony