Podsumowanie tygodnia

Napisane 29.06.2009 przez Tomasz Zembrowski

European Tour

BMW International Open zapowiadało  wielki powrót Retiefa Goosena. Grający ostatnimi czasy przeciętnie, żeby nie powiedzieć słabo zawodnik z RPA, grał w Monachium fantastycznie. Trzy dni na prowadzeniu, 3 bogeye  i aż 20 birdie dawało wynik -17 i 2 uderzenia przewagi nad grającym u siebie (Monachium) Bernardem Langerem. Ale niedziela wszystko zmieniła. Zarówno prowadzący Goosen jak i goniący Langer zagrali kiepsko (-1 i par) co zrzuciło ich odpowiednio na 3 i 9 miejsce.

nickPhoto by Dirk Hansen

Zwycięzcą tegorocznej edycji turnieju BMW został Nick Dougherty. Wprawdzie po trzech dniach miał aż trzy uderzenia straty do lidera (-14) , jego (-8) w finałowej rundzie przesądziło o sprawie. Na drugie miejsce w wielkim stylu awansował Rafa Echenique, który po trzech dniach tracił do Goosena aż 6 uderzeń. Ale jak się robi -10 to wszystko jest możliwe. W zasadzie tego nie da się powiedzieć, to trzeba zobaczyć:

RafaOstatniego dnia Rafa był po 8 dołkach even i ostatnie 10 dołków zagrał -10 robiąc na dołku nr 11 eagla i na ostatnim albatrosa!! To rzadki widok.

BMW International Open

PGA Tour

kenny perryPhoto by Proforged

Travelers Championship

Kenny Perry po porażce w dogrywce Masters nie potrafił znaleźć formy. Ale w TPC River Highlands znalazł. Już pierwszego dnia 48-letni Perry miał szansę zapisać się jako czwarty w historii PGA zawodnik, który na 18 dołków potrzebuje mniej niż 60 uderzeń. Presja i świadomość spowodowały, że Kenny nie trafił dwóch prostych patów ale i tak wyrównał turniejowy rekord pola wynoszący 61 uderzeń.  W dwóch kolejnych rundach nie było już tak dobrze (68,66) (-15) na czym skorzystał Paul Goydos, który szuka pierwszego w tym sezonie zwycięstwa. Goydos zarówno w rundzie czwartkowej jak i sobotniej zagrał w pięknym stylu 63 uderzenia i mimo 68 w piątek w finałowej rundzie startował jako lider(-16). Bardzo blisko za nimi (-14) znajdował się David Toms – najrówniej grający zawodnik turnieju. Wczoraj jednak Perry pozbawił konkurencję złudzeń. Jego 63 wystarczyło na zwycięstwo z 3 uderzeniami przewagi, mimo iż  David Toms i Paul Goydos grali również dobrze robiąc 65 i 67 uderzeń. Panowie zajęli wspólnie drugie miejsce. Dzięki temu zwycięstwu Perry spowodował spore przetasowania w Rankingu FedEx Cup, awansując z ósmego na pierwsze miejsce.  Zach Johnson chociaż w weekend nie błyszczał, zajął 18 miejsce co pozwoliło mu również wyprzedzić dotychczasowego lidera Phila Mickelsona. Nowemu liderowi serdecznie gratulujemy.

LPGA Tour

Panie rozegrały w ten weekend rozegrały turniej Wegmans LPGA w Rochester. Zdecydowanie poza zasięgiem była Jiyai Shin, która w pierwsze trzy dni zrobiła 18 birdie i zaledwie 2 bogeye. Chociaż w niedzielę grała słabiej (podobnie jak reszta zawodniczek) zdobyta wcześniej przewaga pozwoliła jej wygrać wynikiem (-17) aż 6 uderzeniami przewagi. Przebojem z trzeciej dziesiątki na drugie miejsce awanosowały Kristy McPherson i Yani Tseng, które dzięki niedzielnym rundom 66 zakończyły zmagania z wynikiem -10. Nasza ulubienica Michelle Wie, też w niedzielę pokazała co potrafi awansując z trzeciej dziesiątki na T10 z wynikiem -7

Komentuj


Powrót na górę strony