Podsumowanie tygodnia

Napisane 15.06.2009 przez Tomasz Zembrowski

PGA Tour – Gay znów zostawił wszystkich w tyle

Owszem, Gay a dokładnie Brian Gay wygrał drugi w tym sezonie turniej w pięknym stylu (64,66,66,66). W poprzednim (Verizon Heritage) wyprzedził dziesięcioma!!! uderzeniami drugiego zawodnika, a tym razem było odrobinę skromniej bo tylko pięcioma. Mało tego Brian jako ostatni zakwalifikował się do U.S. Open bo zgodnie z regulaminem każdy kto między 2 czerwca (zeszłoroczne U.S. Open) 2008 roku i 14 czerwca 2009 wygra więcej niż jeden turniej PGA Tour otrzymuje prawo do gry.

David Toms i Bryce Molder robili co mogli ale cały czas oglądali z oddali plecy lidera. Panowie zakończyli na drugim miejscu z wynikiem -13.  John Senden, Paul Goydos i Robert Allenby na T5 z wynikiem -12. Dodatkową atrakcją imprezy były wielkie comebacki. Phil Mickelson pojawił się po raz pierwszy od czasu zdiagnozowania raka piersi u jego żony Amy. Występ “Leftego” miał być rozgrzewką przed czwartkowym U.S. Open, po którym ponownie nie będziemy mogli oglądać numeru 2 światowego golfa. Golf, który prezentował Mickelson w turnieju był daleki od formy do jakiej nas ostatnio przyzwyczaił. 3 dni niezłej gry i 75 (+5) w niedziele zrzuciły go na T59 miejsce. Trzymamy kciuki za Amy. Kolejnym bohaterem powracającym do gry był John Daly, który debiutował po pół rocznym wygnaniu. Był grzeczny, udzielał wywiadów, grał słabo.

St. Jude Classic wyniki

OWGR Nic wielkiego się w tym tygodniu nie wydarzyło. Największe zmiany zanotował oczywiście Brian Gay, który z 55 miejsca awansował na 35.

Owgr 14 czerwca

LPGA Tour

Debiutująca w LPGA Anna Nordqvist wygrała turniej McDonald’s LPGA Championship z wynikiem (-15) . 4 rundy 5 bogeyów, 20 birdie. Szwedka zdeklasowała bardziej doświadczoną konkurencję wyprzedzając Lindsey Wright (-11), Jiyai Shin (-10) i Kyeong Bae (-9).  Wśród naszych ulubionych zawodniczek Paula Creamer zajęła miejsce 16 z wynikiem (-3), Natalie Gulbis 21 z wynikiem (-2) a Michelle Wie 23 z wynikiem (-1). Ponieważ z tej ostatniej lubimy troszkę pożartować informujemy, iż wczorajsza zwyciężczyni dzięki swojemu zwycięstwu awansowała na 17 miejsce najlepiej zarabiających zawodniczek wyprzedzając Michelle.

McDonald’s LPGA Championship wyniki

Komentuj


Powrót na górę strony