Podsumowanie tygodnia

Napisane 01.06.2009 przez Tomasz Zembrowski

Pro-Am Tour w Krakowie

Peter Bronson wygrał we Wrocławiu ale w Krakowie nie było już tak łatwo. Turniej zdominowany został przez zawodników z RPA, a dokładniej przez panów: Louisa Moolmana i Louisa de Jager, grających na co dzień w lidze Sunshine Tour. Ten pierwszy zakończył turniej z wynikiem -6, drugi z wynikiem -1,  dzięki czemu obaj otrzymali karty na turniej Challenge Tour DHL Wrocław Open. Przykro nam to mówić, ale jeśli się wyda, że Polsce tak łatwo zdobyć dzikie karty to będziemy tu mieli znacznie więcej zagranicznych gości. Z jednej strony to dobrze bo podniesie poziom i rangę imprez, ale z drugiej strony może to być deprymujące dla naszych rodzimych zawodników. Na trzecim miejscu w Krakowie z wynikiem +2 zmagania zakończył Peter “Bronek” Bronson.

Louis Moolman: „Nie przywykłem do takiej pogody jak tutaj. Warunki były dla mnie ciężkie, nigdy nie grałem przy tak niskiej temperaturze i w deszczu. Pole Kraków Valley jest otwarte, więc można grać szeroko. Miałem kilka kiepskich uderzeń, ale nie miało to specjalnych konsekwencji. Najtrudniejszy był dla mnie dołek par 3 nr 6, choć zgrałem na nim birdie, jednak nie było to proste.”

Celowo pogrubiliśmy ten fragment. Wśród Polaków funkcjonuje teoria, że Kraków jest najcięższym polem. Daje do myślenia, nieprawdaż?

Wśród amatorów  zwyciężył Wojciech Świniarski z wynikiem (+8). Osiem uderzeń więcej zanotował Adrian Meronk. Trzeci był Piotr Ragankiewicz z rezultatem (+17).

European Tour

W weekend w Londyn stał się centrum golfowej Europy. W The European Open grało sporo dobrych zawodników, ale większość pretendentów do tytulu albo nie przeszła cut, albozupełnie nie liczyła się walce o zwycięstwo. Po dwóch dniach wcześniejszy urlop mieli : Ross Fisher(73,73), Angel Cabrera (72,75), Thomas Aiken(66,81) , Oliver Wilson (71,78), Robert Rock (74,81) czy Henrik Stenson (76,80). Daleko za liderami znaleźli się: Sergio Garcia (-2), Louis Oosthuizen (-1), Lee Westwood (+1), Gonzalo Fdez-Castano (+2), Peter Hanson (+5).

Z pewnością można powiedzieć, że ten  turniej był ciekawy ponieważ liderzy zmieniali się jak w kalejdoskopie. Pierwszego dnia prowadził Anders Hansen, który ostatecznie znalazł się na 27 miejscu,  drugiego dnia chwilowo na prowadzeniu był Michael Lorenzo-Vera, który po finałowej rundzie zamykał 2 dziesiątkę,  po sobotniej rundzie z wynikiem (-9) liderowali Jeev Mikha Signh i Cristian Cevaer. 3 uderzenia za nimi uplasowało się trzech zawodników: Chris Wood, Rory McIlroy i Alvaro Quiros. W niedzielę z dwunastu czołowych zawodników aż 7 zagrało powyżej par i w zasadzie wszystko sprowadzało się do tego, kto popełni najmniej błędów. Mimo  74 uderzeń w niedzielę  zwyciężył Cristian Cevaer (-7), dla którego to drugi tytuł w karierze.  Z jednym uderzeniem straty (-6) uplasowali się Garry Orr, Alvaro Quiros i Steve Webster.

The European Open wyniki

PGA Tour

steve-strickerPhoto by Proforged

Woody Austin nie wykorzystał wszystkich szans, albo inaczej mówiąc inni, wcale nie lepsi zawodnicy wykorzystali ich więcej. W turnieju Crowne Plaza Invitational at Colonial w tegorocznej edycji dominowali Amerykanie, których w pierwszej dwunastce było aż ośmiu. Na przełamanie miał szansę Tim Clark z RPA, który miał uderzenie przewagi nad Stevami: Strickerem i Marino ale bogey na ostatnim dołku doprowadził do 3-osobowej dogrywki. A reszta to już historia. Steve Stricker na dołku 17 aż 3 krotnie w turnieju robił birdie i w dogrywce nie było inaczej i właśnie ten dołek przesądził o zwycięstwie. Pierwsze w tym roku i 5 w karierze zwycięstwo Amerykanina po kilku tegorocznych świetnych (miejsca 2,3,4,6,7) występach zaowocowało awansem na drugie miejsce w rankingu FedEx Cup. Robi się tam na prawdę gęsto i ciekawie

Crowne Plaza Invitational at Colonial wyniki

OWGR Od tego tygodnia będziemy również pokazywać w podsumowaniu tygodnia pierwszą dwudziestkę Światowego Rankingu Golfowego. Co niniejszym czynimy.

owgr-31maja

Komentuj


Powrót na górę strony