Podsumowanie tygodnia

Napisane 23.11.2009 przez Tomasz Zembrowski

Lee Westwood2Photo by zrim

Dubai World Championship – European Tour

Wczoraj liga europejska zakończyła sezon 2009 mocnym akcentem – wiadomo na pewno, że król jest jeden. Lee “Westy” Westwood zdeklasował przeciwników, wygrywając podwójnie: i turniej Dubai Wolrd Championship i cały tegoroczny cykl Race to Dubai.

Drugi w kolejce Rory McIlroy przez dwa dni było o krok za starszym kolegą ale sobotnie 3 bogeye na ostatnich trzech dołkach spowodowały, że miał już 5 uderzeń straty. Mało tego Westwood w finale nie tylko utrzymał przewagę ale zagrał również najlepszą rundę turnieju ustanawiając nowy rekord pola –  64 uderzenia (-8)

W sumie Lee zagrał (-23) wyprzedzając Rossa McGowana (-17) i Rorego McIlroya (-15). Geoff Ogilvy i Padraig Harrington z wynikiem (-14) uplasowali się na T4. Dwóch pozostałych pretendentów do tytułu Race to Dubai: Martin Kaymer i Ross Fisher popłynęli na tyle intensywnie, że nie ma sensu opowiadać o ich wynikach.

Dzięki zwycięstwu w Dubaju  “Westy” awansował na 4 miejsce w Oficjalnym Rankingu Światowym, co jest jego najlepszą pozycją w karierze i obecnie najwyższą pozycją zawodnika Europejskiego. Rory McIlory również odnotował awans z 13 na 10 miejsce, dzięki czemu mamy do czynienia z pierwszą w historii sytuacją, kiedy w czołowej dziesiątce jest aż sześciu zawodników ze Starego Kontynentu. Poza Westwoodem (4) i McIlroyem (10) w Top10 są jeszcze Paul Casey (5), Padraig Harrington (6), Henrik Stenson (7) i Sergio Gracia (8), który do wczoraj był jedynym 20-latkiem, który znalazł się czołowej dziesiątce najlepszych zawodników świata. Dla porównania Tiger trafił tam dopiero w wieku 21 lat.

Wywiad ze świeżo upieczonym zwycięzcą

Dubai World Championship wyniki

Dunlop Pheonix 2009 – Japan Tour

Edoardo MolinariPhoto by Aaron Sneddon Scottish Press

Dunlop Pheonix jest jednym z ciekawszych turniejów w japońskiej lidze, o czym świadczą zwycięzcy poprzednich edycji: Tiger Woods, Padraig Harrington, Lee Westwood, Tom Watson, David Duval czy Ian Poulter.

W tegorocznej edycji nie było wprawdzie silnej obsady ale kilka znanych nazwisk się przewinęło: Vijay Singh, Prayad Markseang, Alex Cejka, Shane Lowry, Robert Karlsson i Edoardo Molinari. Właśnie ta ostatnia dwójka walczyła między sobą o zwycięstwo całkowicie deklasując resztę. Na miejscu T3 z wynikiem (-7) zmagania zakończył Shane Lowry, który od czasu swojego ostatniego amatorskiego zwycięstwa w Irish Open próbuje znaleźć sobie swoje miejsce w zawodowym golfie.

Molinari i Karlsson po 72 dołkach mieli taki sam wynik (-13) w związku z czym musieli rozegrać dogrywkę. Na pierwszym dołku Panowie zremisowali, ale na drugim Włoch wcisnął puta na birdie z półtora metra i turniej przeszedł do historii.

Dunlop Pheonix 2009 wyniki

Drugi Etap Kwalifikacji Q-School – Nationwide Tour

Drugi etap kwalifikacji za nami, i znamy już wszystkich zawodników, którzy w dniach od 2 do 7 grudnia będą przeżywali gehennę na polu Bear Lakes Country Club in West Palm Beach na Florydzie.

Jest wśród nich kilku znanych golfistów: były nr1 Światowego Rankingu David Duvall, Rocco Mediate, Jesper Parnevik czy Jason Gore

Wśród ponad 150 nazwisk znaleźliśmy kilka znajomo brzmiących: Paul Stankowski, Andrew Svoboda,  Scott Gutschewski i Nick Malinowski. Być może panowie z Polską nie mają nic wspólnego poza korzeniami ale i tak będziemy trzymać kciuki.

Całą listę znajdziecie tutaj

W kategorii Kozak Tygodnia jeszcze nigdy nie mieliśmy tak prostego i oczywistego wyboru. And the winner is…Westy!!!!Lee Westwood Dubaj

Komentuj


Powrót na górę strony