Podsumowanie tygodnia

Napisane 21.09.2009 przez Tomasz Zembrowski

European Tour – Austrian Golf Open

W ostatni weekend Wiedeń stał się centrum europejskiego golfa, a konkretnie pole Fontana Golf Club, na którym rozegrano Austrian Golf Open. Wprawdzie z czołowej 20-tki Europy był tylko jeden zawodnik ale na nudę z pewnością nie można było narzekać. Przez większość turnieju karty rozdawał Anglik Benn Barham, który już pierwszego dnia uzyskał fenomenalny wynik 63 (-8) i w kolejnych dniach utrzymywał przewagę. W finałowej rundzie jedynymi, którzy mogli mu zagrozić byli, świetnie ostatnio grający Soren Hansen, i Reprezentant Australii – Richard Green. Przed finałową rundą ten pierwszy miał 3  a drugi 4 uderzenia straty do lidera. Jak jednak wiadomo, w golfie możliwe jest prawie wszystko i żaden z wymienionej trójki nie świętował zwycięstwa.

W ostatni weekend mogliśmy oglądać  z pewnością najlepszy finisz w tym sezonie w Europie. Rafael Cabrera-Bello po trzech rundach zajmował miejsce T7 z solidnym wynikiem (-9), ale w niedzielę rozegrał rundę życia – 11 birdie i 7 parów dające wynik 60 (-11)!!

Rafael Cabrera-Bello wyniki

W historii European Tour zaledwie 14 zawodników zagrało 60 uderzeń (Darren Clarke dwukrotnie), a zaledwie 3 wygrało turnieje osiągając ten wynik w ostatniej rundzie.

25-letni zawodnik z Hiszpania wygrał dzięki przebojowej pogoni swój pierwszy turniej w europejskiej lidze z wynikiem (-20), ale ponieważ jego wcześniejsze występy były delikatnie mówiąc koszmarne nadal jest zagrożony spadkiem i kwalifikacjami na przyszły sezon. Na drugim miejscu z wynikiem (-19) wylądował Benn Braham, który na ostatnim dołku mógł jeszcze doprowadzić do dogrywki. Na trzecim miejscu (drugi tydzień pod rząd) znalazł się Soren Hansen z wynikiem (-17), który w obecnej formie będzie bardzo pomocny dla drużyny “stałego lądu” w zbliżającym sie wielkimi krokami turnieju Vivendi Trophy.

Austrian Golf Open wyniki

LPGA Tour – Samsung World Championship

Na polu Torrey Pines Golf Club dwadzieścia najlepszych (wedlug Rolex Ranking) zawodniczek świata zmierzyło się w turnieju Samsung World Championship. W zasadzie już sam start gwarantuje każdej zawodniczce pieniądze, bo w tej specjalnej imprezie nie ma cuta, i wszyscy otrzymują czeki…mniejsze lub większe.

W przeciwieństwie do zeszłorocznej edycji kiedy Paula Creamer pokonała na finiszu jednym uderzeniem Song-Hee Kim, w tym sezonie sporo wyjaśniło się już w sobotę. Bardzo dobrze grająca w tym roku (dziewięć Top10 w 21 startach), reprezentantka Korei Południowej Na Yeon Choi po sobotnim 63 objęła solidne prowadzenie i mimo słabej gry w niedziele utrzymała prowadzenie. To pierwsze zwycięstwo w karierze zawodniczki. Gratulujemy

Samsung LPGA wyniki

Na deser kilka zdjęć Choi w akcji

Deutsche Bank Pro-Am Tour – PGA Polska

Rzadko mamy o czym pisać ale skoro finał ligi już za nami to nie wypada nie wspomnieć. Ku naszemu zadowoleniu zwycięzcą fianłu tegorocznej edycji pro-amów rozegranych na polu golfowym Lisia Polana został Peter Bron….nie tym razem, został Mark Henderson, nowy intruktor w Sierra Golf Club. Przesympatyczny Szkot z wynikiem (-2) wygrał z Martynem Proctorem (+1) i Erikiem Ravn (+2). Dopiero na czwartym miejscu znalazł się nasz etatowy “zwycięzca” Bronek, który był z pewnością najrówniej zawodnikiem turnieju (+3 73,73,73), i który po raz kolejny wygrał w generalnej klasyfikacji. Może przyszły sezon zaskoczy nas czymś nowym…czego sobie i Państwu życzymy.

Komentuj


Powrót na górę strony