Podsumowanie tygodnia

Napisane 14.09.2009 przez Tomasz Zembrowski

PGA Tour – BMW Championship

tiger funnyPhoto by Keith Allison

Po raz pierwszy w tym sezonie mieliśmy okazje zobaczyć Tigera w formie, w jakiej był w najlepszych czasach. Woods nie tylko wygrał turniej ale miażdżąco zdeklasował przeciwników – uzyskując wynik (-19) i 8 uderzeń przewagi. Kolosalne znaczenie miała jego sobotnia runda (62 uderzenia), która jest najlepszym wynikiem w historii zawodów BMW. Wczorajsze zwycięstwo to 71 tytuł w PGA w karierze Tygrysa.


Na drugim miejscu z wynikiem (-11) zmagania zakończyli: Australijczyk Mark Leishman – jedyny poza Tigerem zawodnik, który wszystkie rundy zagrał poniżej 70 uderzeń i Amerykanin Jim Furyk, który dzięki świetnej rundzie awansował z miejsca T8.

Na 4 miejscu z wynikiem (-10) znalazł się po kilku-miesięcznym letargu Sean O’Hair. Padriag Harrington tym razem na zwycięstwo nie mógł liczyć ale zgodnie z zasadą “turniej bez double bogeya w finałowej rundzie, turniejem straconym” po raz xxx spadł z ciężko zdobytej dobrej pozycji.

BMW Championship wyniki

W tym tygodniu przerwa w PGA Tour, a w następny weekend finał Playoffów. Na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda następująco:

fedex listaOrganizatorzy zadbali o naszą adrenalinę, i żeby nie było zbyt nudno punkty, które zawodnicy zdobyli w sezonie i ostatnich trzech Playoffach zostaną na nowo przeliczone (rubryka z prawej), więc wszystko się może jeszcze zdarzyć.

European Tour – Mercedes-Benz Championship

Turniej Mercedesa został zdominowany przez międzynarodowy kartel “Hansenów”: na drugim miejscu wylądował Anders Hansen, na T3 Soren Hansen i Peter Hanson. Gdyby nie to, że wygrał zawodnik z RPA o niepodobnym nazwisku podejrzewalibyśmy jakiś “układ”.

James Kingston, bo o nim mowa, przełamał złą passe czterech turniejów, w których nie przeszedł cuta i został tegorocznym, najstarszym zwycięzcą w European Tour. 42-letni golfista wygrał swój drugi turniej w karierze w Europie (2008 South African Open Championship). Kingston zrobił bogeya na 17 dołku, który spowodował remis z Andersem Hansenem i dogrywkę, która okazała się jednak krótka: Duńczyk przebił green i wpadł do bunkra, z którego wprawdzie wyszedł dobrze ale lipout przesądził o sprawie.

Lee Westwood i Ross Fisher (w rankingu europejskim golfiści nr 4 i 6) ponownie nie wykorzystali szansy na wyprzedzenie najlepszej trójki. Fisher był wprawdzie w pewnym momencie w czołówce ale jego 78 trzeciego dnia było katastrofalne w skutkach.

Mercedes-Benz Championship wyniki

Rory McIlroy nie grał nie z powodu kontuzji – brał udział w turnieju Asian Tour a dokładnie Korean Open. Sporo czasu zajęło nam zdobycie informacji na temat wyników: 19-latek zakończył impreze na miejscu 3…lub tylko 3 bo po trzeciej rundzie prowadził.

Komentuj


Powrót na górę strony