Podsumowanie tygodnia

Napisane 07.09.2009 przez Tomasz Zembrowski

LPGA – CN Canadian Woman’s Open

Suzann PettersenPhoto by Keith Allison

Na pierwszy ogień idą dzisiaj Panie. Najprościej rzecz ujmując, dawno nie mieliśmy tak nudnego w LPGA turnieju. Wprawdzie pierwszego dnia liderką niespodziewanie została (ku naszej wielkiej radości) Anna Rarwson ale na tym niespodzianki się zakończyły. Drugiego dnia prowadziła już Suzann Pettersen jako najrówniej grająca zawodniczka, trzeciego dnia dołożyła kolejną świetną rundę i było w zasadzie po turnieju. Miała tak wielką przewagę, że finałowe (-1) wystarczyło na zwycięstwo 5 uderzeniami z wynikiem (-15). Znacznie ciekawsza była walka o drugie miejsce, która ostatecznie zakończyła się remisem…aż pięciu zawodniczek. Z wynikiem (-10) zakończyły: Momoko (zawsze wiedzieliśmy, że Japończycy mają poczucie humoru) Ueda, Morgan Pressel, Ai Miyazato, Angela Stanford i Karrie Webb. Nasza ulubienica Michelle Wie niestety nie przełamała się po wybornym występie w Solheim Cup – nie wygrała turnieju…nie mogła bo nie przeszła cuta.

Cn Canadian Women’s Open wyniki

European Tour – Omega European Master

Najlepsi europejski golfiści: Paul Casey i Martin Kaymer pauzują z powodu kontuzji. O ile ten pierwszy zrobił sobie krzywdę na polu golfowym, to drugi złamał stopę w czasie jazdy gokartem. Tak czy siak nr 3 – Rory McIlroy i nr 4 – Lee Westwood mieli doskonałą okazję, żeby kolegów wyprzedzić. Mieli i mają nadal bo absencja Anglika i Niemca z pewnością jeszcze potrwa ale jeżeli będą grać jak w ten weekend w Szwajcarii mogą mieć problem. Rory wprawdzie obudził się ostatniego dnia i zagrał -7 z trzema bogeyami ale ten zryw starczył zaledwie na T7 i 8 uderzeń strat. Zwycięzcą tegorocznej odsłony turnieju Omegi został szwed Alexander Noren, któremu w tym roku wiodło się słabo, ale w ten weekend wspiął się wyżyny osiągając zawrotny i rzadki w europejskiej lidze wynik (-20). Walijczyk Bradley Dredge próbował nawiązać z nim walkę ale był cały czas o krok za szwedem i ostatecznie zajął drugie miejsce w wynikiem (-18). Trzecim zawodnikiem w Szwajcarii okazał się Anglik Ross McGowan. Największym przegranym turnieju (poza wspomnianymi Westwoodem i McIlroyem) jest niewątpliwie Charl Schwartzel, który rundę finałową zaczynał z drugiego miejsca. Dwa bogeye na dwóch pierwszych dołkach i nietrafiane putty zepchnęły go na szóstą pozycję.

Jak się robi (-20)? Nic prostszego:

Alexander Noren Omega

Omega European Masters wyniki

Golf w Polsce – Klubowe Mistrzostwa Polski

No i znowu Kraków. Grający u siebie obrońcy tytułu (Kraków Valley Golf & Country Club)  na finiszu pokonali Wrocławiaków (Toya Golf Club) . Reprezentacja Naterek (Mazury Golf Club) była bardzo blisko zdobycia trzeciego miejsca po singlach ale w meczach ponieśli sromotną porażkę, która zdecydowała o ostatecznym zwycięstwie Warszawiaków (Rajszewo Golf & Country Club). W finale B rozgrywanym w Amberze o miejsca 5-8 było znacznie ciekawiej. Warszawski driving range (Golf Swing Józefów) przyjechał z “niemiecką ekipą” nieznanych nikomu golfistów i wygrał z Wielkopolskim Klubem Golfowym, natomiast Amber Baltic przegrał mecz o trzecie miejsce z klubem z Wejherowa (Sierra Golf Club).

PGA Tour – Deutsche Bank Championship

Drugi z Playoffów w momencie powstawania tego tekstu trwa nadal i zdarzyć się może jeszcze wszystko. Po trzech rundach na pierwszym miejscu z wynikiem (-13) są  Steve Stricker, Retief Goosen i Sean O’Hair, z jednym uderzeniem straty mamy kolejny tercet: Kevina Na, Padraiga Harringtona i Scotta Verplanka. Tiger w porę się opamiętał i przeszedł cuta, ale pochwalić go za bardzo nie można bo obecnie znajduje na 31 miejscu z 9 uderzeniami straty.

Transmisję z finałowej rundy znajdziecie tutaj

Komentuj


Powrót na górę strony