Podsumowanie tygodnia

Napisane 03.08.2009 przez Tomasz Zembrowski

PGA Tour – Buick Open
Pierwszy dzień turnieju rozgrywanego w Wawrick Golf & Country Club zapowiadał ciekawe wydarzenia. Steve Lowry był najlepszy w czwartek kończąc z wynikiem (-9), John Senden niewiele słabszy (-8), a Y.E Yang, Vaungh Taylor i James Nitties (-7). Ale zagrać jedną doskonałą rundę potrafi w pga zagrać każdy. Inaczej sytuacja wygląda z zagraniem 4 dobrych rund: Stewe Lowry zakończył turniej na 63 miejscu co nie wymaga chyba żadnego komentarza. W przypadku mylącego się ostatnio Tigera było odwrotnie. Pierwsza runda (-1) dawała mu 98 miejsce i duże szansę na nie przejście drugiego cuta z rzędu, co by było nowością w dotychczasowej karierze Woodsa. Amerykanin jednak tego rozdziału z swojej biografii nie chciał i zaczął drugiego dnia grać na innym poziomie. (-9) 63 uderzenia spowodowały całkiem spory awans na 3 miejsce i zaledwie 4 uderzenia do prowadzącego Johna Sendena i 2 do Michaela Letziga. Jeśli Tygrys jest tak blisko nie odpuści. Ten frazes rodem z National Geographic jak ulał pasuje do sytuacji w Buick Open. Tiger dołożył w trzeciej rundzie (-7) i objął prowadzenie nad Michealem Leptzigiem i Johnem Sendenem. Chociaż wczoraj już nie czarował jego (-3) wystarczyło na słabiej grających konkurentów z Top5 i kolejna wygrana. Przebojem na drugie miejsce wdarł się Roland Thatcher (ciekawe co u Margaret), który dzięki 8 birdie ostatniego dnia awansował z 28 miejsca. Greg Chalmers i John Senden, chociaż zagrali tylko (-4) i (-2) również zakończyli imprezę z wynikiem (-17) na T2. Dla Tigera to 69 zwycięstwo w PGA. Piękna nieokrągła liczba.

Bucik Open wyniki

LPGA Tour – Woman’s British Open
Doświadczenie, doświadczenie i jeszcze raz doświadczenie. British Open, nieważne czy panów, czy starszych panów czy kobiet byle turniejem nie jest. Nie wystarczy grać przed siebie. Wie o tym doskonale Catriona Matthew, która w profesjonalnym golfie jest już od 1995 roku. W Open w ostatnich trzech latach grała dobrze, zajmując trzy-krotnie z rzędu miejsca w pierwszej dwudziestce jednak mało kto obstawiał, że to właśnie ona stanie na najwyższym podium w tym roku. Reprezentantka Szkocji mimo słabego startu (74) już w połowie drugiej rundy, że ten turniej będzie dla niej szczęśliwy. Nie co dzień trafia się hole in one w turnieju i to w dodatku w turnieju wielkoszlemowym. W niedzielę sytuacja nie wyglądała najlepiej kiedy zawodniczka zrobiła 3 bogeye ale birdie na dołkach 13,14 i 15 pozwoliły spokojnie dowieść 3-uderzeniową przewagę do końca.
Karrie Webb zakończyła na drugim miejscu z wynikiem 0. Szkoda, że obudziła się dopiero w rundzie finałowej. Na miejscu T3 zakończyły aż cztery panie: Hee-Won Han, Paula Creamer, grająca na topie Ai Miyazato i Cristina Kim z wynikiem (+1)

Women’s British Open wyniki

Champion Tour – U.S. Senior Open

fred funkPhoto by Keith Allison

Fred Funk w poprzednim szlemie miał zwycięstwo na tacy. Miał i stracił. Tym razem do tego nie dopuścił. Chociaż po pierwszej rundzie do prowadzącego Tima Jacksona (amatora!!) miał dwa uderzenia straty, z każdą kolejną rundą prowadził nad resztą coraz bardziej. Joey Sindelar próbował jeszcze nawiązać walkę ale 70 w niedzielę to było znacznie za mało. Ostatecznie -14 wystarczyło na drugie miejsce z 6 uderzeniami straty. Ross Cochran z wynikiem -12 zajął 3 miejsce spychając na T4 Grega Normana. Prawdę mówiąc rekin sam się zepchnął z pierwszej trójki robiąc bogeya na ostatnim dołku zawodów.

U.S. Senior Open wyniki

Komentuj


Powrót na górę strony