Najstarsze pole golfowe Ameryki na sprzedaż

Napisane 23.08.2009 przez Tomasz Zembrowski

pga_a_oakhurst_400Ten facet ponad połowę życia poświęcił dla Oakhurst Links – czas żeby ktoś go zastąpił

West Virginia’s Oakhurst Links – najstarsze pole golfowe w Stanach Zjednoczonych, gdzie owce nadal zastępują kosiarki a nowoczesne kije są zakazane,  idzie pod młotek. Nie jest to wynik nieudanych inwestycji czy problemów finansowych, ale tradycyjna zmiana właściciela. Obecny gospodarz, 86-letni Lewis Keller, uważa, że jego 50-letnia opieka nad polem dobiegła końca i czas by pójść na zasłużoną emeryturę.

oakhurst2047Na pierwszym planie najlepszy ogrodnik w okolicy, z tyłu jego ekipa.

Cena wywoławcza muzeum i 9-dołkowego pola, na którym pierwszy turniej rozegrano w 1884 roku wynosi 4,5 miliona $ (czyli taniocha).

Pole Oakhurst Links znajduje się w krajowym rejestrze zabytków przez co gra na nim nie jest możliwa poza kilkoma turniejami.  Mimo to, odwiedzający z pewnością nie będą się nudzić – mają możliwość gry ręcznie produkowanymi kijami i gutaperkami, czyli piłkami z przełomu XIX i XX wieku.

Gdyby nie rodzina Kellerów Oakhurst nie przetrwałoby do naszych czasów, lub co bliższe prawdy nie pojawiłoby się ponownie. Tylko dzięki „wykopaliskom”, badaniom archiwów, starych dokumentów, i wielkiemu uporowi udało się odtworzyć pole, które powstało w drugiej połowie XIX wieku.

więcej informacji o polu Oakhurst Links znajdziecie tutaj

Komentuj


Powrót na górę strony