Kodak Challenge czyli jak wygrać bańkę $ nie wygrywając turnieju

Napisane 15.11.2009 przez Tomasz Zembrowski

kodak_chlng

W tym roku, mimo kryzysu, gigant fotograficzny Kodak zainaugurował nową zabawę w PGA Tour. Kodak Challenge, bo tak nazwano tę zabawę, to konkurs umożliwiający wygranie dodatkowego 1 miliona dolarów przez każdego zawodnika grającego w pierwszej lidze amerykańskiej.

Ludzie z Kodaka ze wszystkich dołków, które zawodnicy musieli rozgrywać w sezonie wybrali sobie 30, po jednym z każdego pola. Aby zawodnik powalczył o milion musi rozegrać przynajmniej 18 z tych 30. I ten, który na tych 18 uzyska najlepszy wynik otrzymuje główną nagrodę. Reszta może liczyć co najwyżej na jednorazowe aparaty.

I właśnie wczoraj pierwsza edycja konkursu dobiegła końca, kiedy było już pewne, że Kevin Streelman utrzyma 3-uderzeniowe prowadzenie. Kim jest Streelman? No właśnie, anonimowość tego zawodnika pokazuje, jak przewrotny jest konkurs Kodaka i jak przewrotny jest golf sam w sobie. Otóż, Streelman znajduje się obecnie na dopiero 89 miejscu, i w tym sezonie jeden turniej udało mu się zakończyć na trzecim, drugi na ósmym miejscu. Poza tym był jeszcze 6-krotnie w top25więc bez szału. Ale na tych dołkach, które wybrali sobie ludzie z Kodaka był bezkonkurencyjny dzięki czemu, w prezencie dostanie 1 mln, czyli więcej niż zarobił przez cały rok na grze. (955.000 $)

Gdyby ktoś pomyślał, że Streelman jest jakimś cieniasem, zapraszamy na video-ripostę.

Koda Challenge wyniki

Komentuj


Powrót na górę strony