Jak to jest w PGA Polska czyli burza na forum

Napisane 13.05.2009 przez Tomasz Zembrowski

Na forum golfnews pojawił się kilka dni temu anonimowy wpis krytykujący PGA Polska, który spowodował ciekawą dysputę, której początek udostępniamy  poniżej wraz z odpowiedzią Prezesa PGA Marka W. Podstolskiego

jak to jest w PGA Polska ? 10.05.2009 non-am
1. Ze Polakami w PGA rządzi anglik Mike Obrien ?

2. Ze Jakub Ufnal przez 3 lata zalicza jeden rok i zaliczyć nie może a w regulaminie PGA Polska jest ze po 2 powtórkach roku jest wylotka z PGA Polska?

3. Ze Jacek Person bez świadectwa maturalnego został przyjęty do PGA Polska ?

4. Ze wycofuje się karty Playing Professional podczas gdy wszystkie inne narodowe PGA takie karty wydaja graczom o wysokich umiejętnościach którzy nie chcą uczyć a tu stosuje się metodę: będziesz grał jak Ci zagramy i chodził na szkolenia instruktorów bo inaczej zabierzemy Ci kartę PGA jak to jest w przypadku Jakuba Ossowskiego .

5. ze w PGA Polska wciąż jest Neil Docking gdy udowodniono mu przerobienie karty wyników a za coś takiego Vijay Singh dostał dożywotnią dyskwalifikacje.Może ludzie na tym forum coś powiedzą bo ja już nie mam siły do tego co się dzieje w tej organizacji do której wstapiłem obserwując Pana Podstolskiego i myslać, że to ludzie na tym samym poziomie a tu widzę za Jego plecami się dzieją rzeczy niezwykle.

Drodzy członkowie PGA Polska, szanowni golfiści,

Na stronie internetowej GolfNews.pl ukazało się dzisiaj oszczerstwo pisane przez anonima podpisującego się non-am.

Z tekstu wynika, że jest to jeden z aplikantów PGA Polska, który zna częściowo sytuację wewnętrzną PGA Polska. Napisał swój tekst w 5-ciu punktach, więc chciałbym je wyjaśnić:

1.  Fully Qualified PGA Professional Mike O’Brien jest głównym szkoleniowcem PGA Polska, wybranym do Zarządu przez wszystkich członków obecnych na walnym na wice-prezesa PGA Polska. Będąc obywatelem Wielkiej Brytanii ma prawo mieszkać i pracować na terenie Polski ponieważ Wielka Brytania też jest członkiem Unii Europejskiej. I właśnie z tego powodu nasi rodacy mogą zarabiać na życie na wyspach.  Mike mówi bardzo dobrze po polsku, jest jednym z nielicznych instruktorów golfa uznanych przez PGAs of Europe jako 5 Star Professional. A dostał ten tytuł za swoją pracę i zasługi w zbudowaniu systemu szkoleniowego dla Polski, który jest dopasowany do europejskich standardów. Ja jestem dumny z tego, że Mike jest w Polsce. Nota bene, przestał już trenować jako grający zawodowiec a jeszcze ciągle na zawodach należy do najlepszych.
2.  Jakub Ufnal, jak narazie jest członkiem PGA Polska, a to, że nie zdał egzaminów, to jest sprawa między Zarządem a Jakubem Ufnalem,  a nie sprawą pseudo-kolegów.
3.  Jacek Person jeszcze nie jest członkiem PGA Polska, jest  aplikantem, ale nie mam wątpliwości że jego czas spędzony w szkołach w USA jest równowarty naszej maturze.
4.  Zrezygnowaliśmy z tzw. Playing Professional card –bo nie mamy się co łudzić, że mamy już graczy na europejskim poziomie. W krajach rozwiniętych golfowo prawdziwym zawodowcem zostaje amator z handicapem dodatnim np: Sergio Garcia, Martin Kaymer, Rory McIllroy., oni wszyscy jako amatorzy grali z handicapu +5. Jakub Ossowski jest w trakcie kształcenia przez PGA Polska.
5.  Zgadza się, że Neil Docking jest członkiem PGA Polska, ale jest zawieszony w swoim członkostwie w tym roku. Nie zgadza się, że Vijay Singh jest dożywotnio dyskwalifikowany, bo oglądamy go co tydzień na US PGA Tour, a w zeszłym roku okazał się najlepszym graczem w USA zwyciężając w cyklu FedEx Cup.
Non-amator pisze, że podjął decyzję wstąpienia do PGA Polska ze względu na moją osobę. Ja myślałbym raczej, że powinien myśleć o własnym wykształceniu. Najbardziej zabolała mnie wypowiedź golfisty z Mazur, który atakuje Jakuba Budaja za jego młodzieżowe wybryki, za które został odpowiednio ukarany przez PZGolf. Zarząd PGA Polska postanowił dać mu życiową szansę w sporcie który kocha, i jak do dzisiaj Jakub zachowuje się przykładnie i ma moje pełne zaufanie, że wzorowo zakończy swoje szkolenie i za 2 lata przyjmiemy go do grona PGA Pro.
Jeżeli będą ukazywać się dalsze anonimy na stronach internetowych, to już nie będę na nie odpowiadał tylko zostawię ocenę naszej PGA członkom Zarządu PGAs of Europe, bo to oni właśnie są fachowcami po których pomoc sięgamy.
Już za dwa tygodnie jest następny Deutsche Bank Pro-Am, więc życzę wszystkim golfistom jak najlepszych wyników w walce z polem golfowym Kraków Valley G.C.

Pozdrawiam,

Marek W. Podstolski

Całość rozmowy na forum GolfNews

Jeden komentarz do “Jak to jest w PGA Polska czyli burza na forum”

  1. GolfHelp.pl Napisał:

    Osoby piszące z ukrycia nie powinny być brane pod uwagę, w ogóle nie powinno być możliwości zamieszczania opinii bez rejestracji czy też aktywacji postu.

Komentuj


Powrót na górę strony