Jak to jest być najmłodszym championem świata?

Napisane 04.08.2009 przez Tomasz Zembrowski

Pewnie nie jeden nastolatek chciałby sobie odpowiedzieć na to pytanie. Dla większości jest zagadnienie czysto teoretyczne bo zaledwie kilku czy kilkudziesięciu młodych ludzi na całym świecie może coś o tym powiedzieć. Należy do nich z pewnością Ryo Ishikawa – 17-letni golfista z Japonii.

Urodzony 17 września 1991 roku w miejscowości Mastubushi zawodnik jest nazywany w Japonii pieszczotliwie nazywany Nieśmiałym Księciem. Lista rekordów wiekowych, które pobił jest dłuuuga ale wystarczy powiedzieć, że Ryo jest najmłodszym zwycięzcą turnieju zawodowego, wszystkich oficjalnych lig światowych – w 2007 roku Japończyk wygrał turniej KSB Cup w wieku 15 lat i 8 miesięcy.

w 2008 roku jako najmłodszy zawodnik w historii awansował do pierwszej setki oficjalnego golfowego rankingu światowego

W ciągu niespełna półtora roku grania w zawodowych ligach Ryo wygrał już 4 turnieje dzięki czemu również stał się najmłodszym zawodnikiem w historii ludzkości, który przynajmniej dwukrotnie zdobywał tytuł w zawodowych ligach golfowych.

Chociaż w PGA Tour przeszdł cut tylko w kilku startach jesteśmy absolutnie przekonani, że Ryo jest golfistą, który na trwałe zapisze się na kartach golfowej historii.

Komentuj


Powrót na górę strony