Jak przejść cuta z wynikiem +5 w The Irish Open?

Napisane 15.05.2009 przez Tomasz Zembrowski

Nie mam w zwyczaju pisać o turniejach w trakcie ich trwania ale dzisiejsza historia jest tego warta. W tegorocznym Irish Open, wyniki są na doooość wysokim poziomie, cut wynosi -3 i wielu dobrych zawodników jest już w drodze powrotnej do domu.

Graeme McDowell po wczorajszej rundzie (+5) był przekonany, że w piątkowy wieczór, najdalej w sobotę rano również i on będzie leżeć w domu na kanapie przed telewizorem. No ale przecież zawodowcowi po katastrofalnej rundzie nie wypada symulować biegunki lub zasłaniać nie wyłączonym żelazkiem. Prawdziwy zawodowiec idzie na pole i gra do końca nawet jeśli sytuacja jest dramatyczna. Tak też zrobił Graeme i zagrał na pierwszych 6 dołkach 5 berdi i eagla. Być może historia golfowa pamięta takie przypadki, ale ja osobiście spotykam się z taką sytuacją po raz pierwszy. Oczywiście 6 dołków wiosny nie czyni, więc dodam szybko że McDowell dołożył do tego jednego bogeya i pięć kolejnych berdi co w rezultacie dało mu wynik -11. Jak widać Irlandczyk lubi dreszczyk emocji, bo zagrać 77 pierwszego dnia i przejść cut z 3 uderzeniami rezerwy, nie każdy potrafi. Regularny to ten Pan nie jest.

graeme1

Aktualny Leaderboard Irish Open

Dla tych, którzy nie wiedzą o kim mowa krótki filmik instruktażowy z Barclays Scottish Open 2008

A skoro mowa o ciekawych historiach to po dwóch dniach w turnieju prowadzi Shane Lowry, który jak dotąd nie wygrał żadnego zawodowego turnieju bo jest…amatorem.

Komentuj


Powrót na górę strony