Indoor Golf Arena – Przyczajony Driving Ukryty Range

Napisane 27.10.2009 przez Tomasz Zembrowski

Zima już tuż tuż więc polscy golfiści powoli chowają kije do piwnic i garaży. Oczywiście nie my jedyni mamy skrócony sezon tylko, że w przeciwieństwie do raczkującej golfowo Polski, niektóre kraje postanowiły z niekorzystnym klimatem poradzić sobie w inny sposób. Holendrzy postanowili wybudować w okolicach Amersfort największe kryte pole golfowe na świecie.

IGA2

Indoor Golf Arena czyli golf pod dachem przez cały rok.

14.000 metrów kwadratowych obszaru do ćwiczeń na sztucznej nawierzchni zaprojektowanej przez Nicklaus Design.

20 najnowocześniejszych symulatorów golfowych i driving range z 28 stanowiskami i niekonwencjonalny driving range na dachu na 34 stanowiska.

Obiekty szkoleniowe dla dzieci z małym polem golfowym włącznie

Gigantyczny Pro shop,

SPA oraz klub fitness, restauracje, bary oraz 4-gwiazdkowy hotel z ponad 200  pokojami.

IGA1

W Holandii do gry w golfa przyznaje się ponad 300.000 osób a średnio co roku przybywa 15.000-20.000 nowych zawodników. Przy tak dobrze rozwijającym się rynku tak szalona inwestycja nie wydaje się być wcale aż tak szalona. Inwestorzy spodziewają się około 150.000- 170.000 gości rocznie.

Twórcami projektu są architekci z holenderskiej pracowni Zwarts & Jansma Architects. Podobno obiektem zainteresowani są już  Amerykanie, Rosjanie oraz inwestorzy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nas to nie dziwi ani trochę.

Obiekt miał pierwotnie powstać już w 2010 roku ale przydusiliśmy dzisiaj pomysłodawcę całego przedsięwzięcia Jona S. Standinga, który potwierdził, że projekt z pewnością powstanie ale dopiero w 2012. Dodał, iż Indoor Golf Arena w Holandii to dopiero początek, bo finalnie takich obiektów ma być na całym świecie około dwudziestu.

IGA5

IGA3

Więcej informacji na oficjalnej stronie projektu

Komentuj


Powrót na górę strony