W cyklu pola golfowe na świecie

La Manga Golf Club (Murcja, Hiszpania)

Napisane 29.10.2009 przez Tomasz Zembrowski

La Manga

La Manga to uroczy półwysep o długości 23 km w południowo-wschodniej Hiszpanii. Od strony wschodniej graniczy z Morzem Śródziemnym, od strony południowo-zachodniej graniczy z zatoką zwaną (Mar Menor) czyli z Małym Morzem. Przypomina Półwysep Helski ale odrobinkę różni się klimatem i architekturą. La Manga leży w regionie administracyjnym – Murcia od której jest oddalona o 55km, od zabytkowej Cartageny dzieli ją zaledwie 18 km.
Półwysep różni się od innych regionów hiszpańskich większą ilością dni słonecznych a temperatura wody w sezonie letnim przekracza 30 stopni. Stąd zyskała sobie nazwę “Ciepłego Wybrzeża”.
Sezon tutaj trwa cały rok a miesiące zimowe objawiają się jedynie silniejszym wiatrem.

Mowa oczywiście o sezonie golfowym, i w ramach akcji “Pochwal się gdzie grywasz” zapraszamy na małą podróż do miejscowości Las Lomas, uroczej “wioseczki” w La Manga.

W tej cichej miejscowości kryje się sławny, potężny i przede wszystkim najwyższej jakości obiekt The La Manga Golf Club, w którym rozgrywano między innymi: Spanish Open, Spanish PGA Championships, Spanish Junior Championships, Ladies’ Spanish Open and Senior Spanish Open.

W 35 letniej historii, klub doczekał się również wielu nagród, które potwierdzają klasę pól w La Manga:

Europe’s Leading Golf Resort, World Travel Awards 2001, 2003 & 2005
Spain’s Leading Golf Resort, World Travel Awards, 2006
Runner Up, World’s Best Golf Resort, Luxury Travel Reader Awards 2007 & 2008
Spain’s Most Innovative Resort, Premios Vía, 2007
Nominee, World’s Leading Sports Resort, World Travel Awards 2006 & 2007

Klub składa się z trzech pól:

South Course zostało zaprojektowane przez Roberta Putmana w 1971 roku ale Arnold Palmer zajął się nim w latach 90-tych i lekko przebudował. Z białych tee pole ma 6500 metrów, jest nafaszerowane bunkrami i oczkami wodnymi i to własnie na nim została rozegrana większość najważniejszych imprez. Wierzcie nam, to pole uczy pokory

La Manga south

North Course – jest znacznie krótsze bo ma zaledwie 5700 metrów, ale fairwaye  są tutaj znacznie węższe więc “północ” wcale nie jest dużo łatwiejsze od “południa”. Na zawodników czekają również przebudowane, małe greeny, które są tak bardzo małe i bardzo pofałdowane więc czeka was prawdziwa walka

La Manga north

West Course – Ostatnie z wielkiej trójki jest chyba najbardziej ulubionym polem wśród gości, być może ze względu na wypośrodkowaną odległość – 5980 m, a być może ze względu na widoki. Najstarsi golfiści mówią, że pary 3 na tym polu to najpiękniejsza kolekcja krótkich dołków jakie można znaleźć na jednej 18-tce. Wierzymy im. Jest to niewątpliwie najbardziej klasyczne pole w La Manga.

La Manga west

Więcej zdjęć z pięknych pól w La Manga Las Lomas znajdziecie tutaj

Komentuj


Powrót na górę strony