Golf jest sexy – odsłona nr 9 – Maria Verchenova

Napisane 25.06.2009 przez Tomasz Zembrowski

Maria Verchenova (wreszcie mamy przyjemność zaprezentować słowiankę) urodziła się 27 marca 1986 roku w Moskwie.  W golfa zaczęła grać w wieku 12 lat podczas pobytu…w Czechach. Mimo, iż ma dopiero 23 lata już czwarty sezon gra w golfa zawodowo. A ponadto, co nie jest w naszym przypadku bez znaczenia Maria jest jedną z najbardziej seksownych zawodniczek grających w Europie!

Jej amatorska kariera wygląda całkiem imponująco:

Russian Amateur Champion w 2004 w 2006.

Austrian Amateur Champion w 2006.

Latvian Amateur Champion w 2005.

Slovenian Amateur Champion w 2005.

Drugie miejsce w 2006 World University Championships w Turynie.

Po przejściu na zawodostwo nie było już tak łatwo ale Verchenova w kilku turniejach zajęła miejsca w pierwszej dziesiątce. Maria jest pierwszą Rosjanką w historii, która jest pełno-prawną zawodniczką  Ladies European Tour. Niektórzy twierdzą, że może stać się Marią Sharapovą golfa. Sama zainteresowana mówi, że rosyjskie sportsmenki są silne psychicznie, bardzo ciężko pracują, dzięki czemu osiągają sukcesy. Trzymamy kciuki, żeby tak samo było w jej przypadku.

Póki co w Rankingu Światowym zajmuje dopiero 336 miejsce ale na brak zainteresowania medialnego z pewnością nie narzeka. Najlepszym tego dowodem jest sesja w magazynie Maxim czy wywiad dla Golf Punk, którego fragment możecie przeczytać tutaj.

Wywiad z Marią

I jeszcze kilka zdjęć Marii

Premier Putin wprawdzie woli Judo ale jesteśmy przekonani, że jest wielkim  fanem Verchenovej.  I bardzo жорошо.

Komentuj


Powrót na górę strony