Golf jest sexy – odsłona nr 6 – Paula Creamer

Napisane 06.06.2009 przez Tomasz Zembrowski

W męskim golfie mamy Tygrysa  a w damskim… „Różową Panterę”. Jest, rzecz jasna, za wcześnie  by porównywać Paule Creamer z Tigerem, ale nikt dzisiaj o zdrowych zmysłach nie wątpi, że za pięknym uśmiechem, medialnością i urokiem osobistym Pauli kryje się gigantyczny talent. Jeżeli nadal  będzie się rozwijać w takim tempie powyższe stwierdzenie będzie można śmiało zdiąć z regału „science fiction”. Nie wykluczone, że jesteśmy świadkami narodzin nowej golfowej legendy.

Paula „Różowa Pantera” Creamer przyszła na świat 5 września 1986 roku w Mountain View w Kalifornii. Już jako juniorka, dziewczyna z „Górskiego Widoku” (ciekawe jaki widok miała z okna) miała dobre widoki na przyszłość. 11 zwycięstw w turniejach AJGA to nie przelewki. W 2003 roku Golf Digest i AJGA przyznały jej tytuły „Juniora Roku”a rok później Golf Digest przyznał jej kolejny tytuł  tym razem „Amatora Roku”.

paula-creamer-1Photo by Keith Allison

Bardzo wcześnie, bo w wieku 19 lat Paula przeszła na zawodostwo, ale w odróżnieniu od wielu koleżanek rozpoczynających przygodę z LPGA, nie miała problemów z aklimatyzacją i grała doskonale od samego początku.

Tylko w sezonie 2005 (debiut) wygrała 2 turnieje, 4 razy była druga i 2 razy trzecia. Swoim pierwszym tryumfem w Sybase Classic, pobiła rekord stając się najmłodszą zwyciężczynią w historii LPGA (18 lat, 9 miesięcy, 17 dni). 2 miesiące później,wygraną w Evian Masters pobiła kolejny rekord stając się najmłodszą zawodniczką (18 lat, 11 miesięcy, 18 dni) w LPGA z zarobionym milionem dolarów. Do Pauli należy również rekord czasu w jakim zarobiła pierwszy milion (4 miesiące, 21 dni). Poza tym stała się jedyną w historii debiutantką i jednocześnie najmłodszą zawodniczką, która zakwalifikowała się do Solheim Cup. „Debiutantka Roku LPGA 2005” (owszem to kolejna zdobyta nagroda) zakończyła sezon na drugim miejscu!
O reszcie rekordów nie wspominamy, bo to długa lista ale sądzimy, że powyższy fragment wyjaśnia z kim mamy do czynienia. Nie jest to z pewnością jedna z tych zawodniczek, które tylko ładnie wyglądają.

Sezon 2006 był najsłabszy w jej dotychczasowej karierze – tylko 14 razy w pierwszej dziesiątce i tylko 1 milion dolarów – słabizna.
Sezon 2007 to kolejne dwa zwycięstwa, dwa drugie miejsca, dwa trzecie i trzecie miejsce w rankingu światowym.
W 2008 roku „Różowa Pantera” rozbrykała się na dobre wygrywając aż 4 turnieje i zarabiając prawie 2 miliony dolarów. Utrzymała również numer drugi  światowego damskiego golfa.
W tym roku chociaż jeszcze bez zwycięstwa nie jest najgorzej. 8 startów + jedno drugie  miejsce + trzy trzecie miejsca = pół miliona $. Spadek na 6 miejsce światowego golfa jest z pewnością chwilowy.W sumie 23-letnia zawodniczka zarobiła już 6,3 miliona dolarów, co daje jej 16 miejsce na liście wszech czasów.

I najważniejsza informacja. Nie udało się nam znaleźć żadnych informacji o narzeczonym czy mężu. W najgorszym razie jest jakiś chłopak ale to jeszcze nic straconego.

2 komentarze do “Golf jest sexy – odsłona nr 6 – Paula Creamer”

  1. wmigda Napisał:

    a propos narzeczonego – kiepsko szukacie: Tarik Can

  2. Tomasz Zembrowski Napisał:

    Nikt nie jest nieomylny! Nawet my.

Komentuj


Powrót na górę strony