Golf jest sexy – odsłona nr 23 – Bridget Dwyer

Napisane 03.10.2009 przez Tomasz Zembrowski

bridget_dwyer_7
Bridget Keala Dwyer przyszła na świat 16 września 1980 roku w Kailua na wyspie Oahu na Hawajach. Wraz z pięciorgiem rodzeństwa od małego uprawiała surfing, piłkę nożną i softball. W golfa zaczęła grać dopiero w wieku 13 lat ale bardzo szybko zaczęła wszystkich ogrywać, z lokalną męską drużyną włącznie. Jest wielką fanką Anniki Sorenstam.

Dzięki swoim dobrym wynikom w lidze szkolnej otrzymała stypendium sportowe na Uniwersytecie Kalifornijskim gdzie dołączyła do żeńskiej drużyny golfowej. W 2004 roku (na kilka miesięcy przed zakończeniem studiów) Bridget zdobyła swój pierwszy tytuł NCAA. Po ukończeniu dwóch kierunków, ekonomii i japonistyki postanowiła zająć się golfem na poważnie.

bridget_dwyer_4
Sezon 2005 to występy w różnych ligach: the Futures Tour, Canadian Tour, Chinese Tour i the West Coast Tour i zbieranie pierwszych zawodowych doświadczeń. Rok później długonoga blondynka otrzymała pełną kartę do Duramed Futures Tour, czyli do drugiej ligi amerykańskiej. W między czasie stała się popularna dzięki udziałowi w programie Big Break stacji Golf Channel, w którym doszła aż do finału.

Jak dotąd jej najlepszym występem jest 6 miejsce na turnieju 2006 IOS FUTURES Golf Classic w El Paso w Teksasie, podczas którego uzyskała swój najlepszy wynik w zawodowej karierze – 66 uderzeń.

bridget_dwyer_3

Niestety póki co Bridget cały czas jest o krok od wielkiego LPGA Tour, bo już piąty sezon walczy w Duramed Futures Tour, ale my jesteśmy spokojni o jej karierę. Ona sama twierdzi, że jeżeli czymś się zajmuje to na 200%. Z takim nastawieniem nie może nie osiągnąć sukcesu.

Więcej informacji o Bridget znajdziecie na jej oficjalnej stronie.

Komentuj


Powrót na górę strony