Golf jest sexy – odsłona nr 11 – Morgan Pressel

Napisane 07.07.2009 przez Tomasz Zembrowski

Jeżeli ktoś jest na bieżąco z naszym cyklem o golfistkach może odnieść wrażenie, że na Amerykankach świat się kończy. Dzisiejsza odsłona to potwierdza, ale obiecujemy mocniej poszukać w innych zakątkach świata. Niestety uprzedzamy…Polek raczej nie będzie.

001U8967Photo by Keith Allison

Morgan Pressel przyszła na świat 23 maja 1988 roku w Tampa na Florydzie. Ponieważ nie można mieszkać na Florydzie i nie grać w golfa Morgan już od małego biegała po polu z kijem i piłką. I robiła to w dobrym stylu.

W jak dobrym świat się przekonał w 2001 roku, kiedy miała 12-letnia Morgam  stała się najmłodszą w historii zawodniczką, która zakwalifikowała się do turnieju U.S. Women’s Open. Dopiero Alexis Thompson w roku 2007 pobiła jej rekord o kilka miesięcy.

W 2005 roku, w wieku 17 lat Morgan była jedną z trzech liderek po 3 rundach U.S. Women’s Open. Wprawdzie nie wygrała ale zajęła T2.
W tym samym roku wygrała North and South Women’s Amateur Golf Championship i South Women’s Amateur Golf Championship, a także najważniejszy amatorski turniej United States Women’s Amateur Golf Championship. Morgan otrzymała również w 2005 roku tytuł juniorki roku Girls American Junior Golf Association (AJGA). To był ewidentnie jej rok.

morgan2Photo by Keith Allison

W czasie swojej amatorskiej kariery wygrała 11 turniejów AJGA w tym wszystkie pięć wielko-szlemowych.

W 2005 roku dołączyła do LPGA w wieku 17 lat, mimo iż regulamin ligi dopuszcza zawodniczki do gry od 18 roku życia.
Już w pierwszym sezonie gry w najtrudniejszej lidze świata zajęła w turnieju drugie miejsce. Wprawdzie na wygraną musiała czekać dwa sezony ale za to wygrała jedną z najważniejszych imprez. Zwycięstwo w 2007 roku w majgorze  Kraft Nabisco Championship uczyniło ją najmłodszą w historii LPGA zawodniczką z tytułem wielkiego szlema ( 18 lat 313 dni)

Tak się cieszyła z tego  zwycięstwa:

W sezonie 2008 również zaliczyła jedno zwycięstwo Kapalua LPGA Classic. Poza dwoma tytułami jeszcze 3 krotnie była druga i 4 krotnie trzecia. Podejrzewamy, że wszystko przed nią. W ostatni weekend o czym wspominaliśmy wczoraj Morgan zajęła również drugie miejsce.

Na polu Morgan radzi sobie świetnie. Poza polem również. Dzięki podpisanemu kontraktowi z IMG ma umowy sponsorskie z Callaway Golf, Polo Ralph Lauren i Oakley.

I jeszcze kilka chwil auto-prezentacji Morgan

więcej zdjęć Morgan

Komentuj


Powrót na górę strony