Golf jest sexy – odsłona nr 35 – Bri Vega

Napisane 27.12.2009 przez Tomasz Zembrowski

bri_vega1

Nasza dzisiejsza bohaterka przyszła na świat 18 marca 1982 roku w Maplewood w okolicach New Jersey. Bri jest jedynaczką i poza golfem uwielbia pilates, bieganie i zakupy a co dość istotne dla męskiej części czytelników: nadal jest singlem. Poza tym uwielbia się śmiać i opowiadać dowcipy, co nam się bardzo podoba.

Aż do szkoły licealnej Vega nie traktowała golfa szczególnie poważnie. Wszystko zmieniło się kiedy wzięła udział w męskich zawodach, w których była najlepszą kobietą i jedną z lepszych w generalnej klasyfikacji! Dzięki wrodzonemu talentowi i samozaparciu w krótkim czasie Bri podniosła swoje umiejętności na tyle, by otrzymać stypendium na Uniwersytecie Stanowym Północnej Karoliny. Do dzisiaj rekord najlepszego wyniku po 18 i 54 dołkach należy do niej.

Bri_Vega_4

Dwa sezony pod rząd (2003,2004) otrzymała tytuł najcenniejszego zawodnika stanu Północna Karolina, a w 2004 wygrała turniej  Massachusetts Amateur i zakwalifikowała się do U.S. Women’s Open. Po zakończeniu uniwersytetu i specjalizacji „Psychologia Sportowa” Briana została swoją karierę amatorską i poszła krok na przód.

W 2005 spróbowała swoich sił w lidze Duramed Futures Tour, gdzie z przerwami do dzisiaj. Jak dotąd zarobiła w niej 40.000 $ a jej najlepszym wynikiem jest miejsce T2 w turnieju 2008 Aurora Health Care Championship. Jednocześnie ćwiczyła swoje umiejętności w Suncoast Series Tour (3-liga), w której w 2008 roku wygrała 3 turnieje i zarobiła najwięcej w sezonie. W kończącym się właśnie sezonie Vega zakwalifikowała się do finałowej fazy Q-School ale 81 pierwszego dnia uniemożliwiło jakiekolwiek pole manewru. Mimo, iż w następnych 3 rundach grała świetnie zabrakło jej aż 4 uderzeń do przejścia Cut.

Bri_Vega_2

Bri jest bardzo blisko związana ze swoimi rodzicami. Jej matka nie przegapiła ani jednego turnieju córki, jej ojciec nie przegapi nawet gdyby chciał, bo jest jej caddym. Rok 2005 był dla niej szczególnie trudny bo u ojca wykryto raka prostaty a u matki raka piersi ale na szczęście oboje po leczeniu czują się dobrze.

Szerszej publiczności (amerykańskiej) znana jest przede wszystkim z uczestnictwa i wygranej w programie Big Break VI w programie Golf Channel.

Więcej informacji o Bri znajdziecie na jej profilu Duramed Futures Tour

Komentuj


Powrót na górę strony