Golf jest sexy – odsłona nr 34 – Anna Grzebien

Napisane 20.12.2009 przez Tomasz Zembrowski

Anna_Grzebien_1

Niestety nasza dzisiejsza bohaterka, mimo ewidentnie polsko brzmiącego nazwiska ma raczej nikłe szanse, na reprezentowanie nas na Olimpiadzie w 2016. Anna Grzebien urodziła się 29 kwietnia 1985 roku w Narragansett w Stanach Zjednoczonych, gdzie rezyduje do dzisiaj. Jej ojciec Tom zawsze chciał mieć syna a poza Anną doczekał się jeszcze dwóch córek: Lauren i Mary Ellen. Wszystkim trzem tatuś kupił rakiety i namawiał od małego na grę w tenisa. Efekt? Zamiast potrójnych sióstr Wiliams, z sióstr Grzebien wyrosły świetne golfistki, i chociaż Anna jest zdecydowanie najlepsza, rodzeństwo  nie ma się czego wstydzić.

Kiedy siostry Grzebien zaczęły chodzić na driving Lauren miała 6 lat, Ellen 5 a Anna 4. I chociaż w pierwszych sezonach starsze siostry były lepsze, Anna rozkręcała się coraz bardziej. W swojej szkole  Narragansett High School wygrywała 3 lata pod rząd. W juniorskich turniejach AJGA wygrywała 3-krotnie i 20-krotnie była w Top10. W czasie szkolnym była 2-krotnie nominowana do drużyny All-America. Jej zwycięstwo w the Marsh Junior było trzecim z rzędu zwycięstwem rodziny Grzebien (po siostrach Mary Ellen i Lauren) w tym samy turnieju.
Te osiągnięcia pozwoliły jej dostać się do potężnego uniwersytetu Duke, który reprezentowała w równie potężnym stylu:

Indywidualna zwyciężczyni 2005 NCAA Individual Champion i East Regional Champion
Nagroda 2005 Honda Award winner i tytuł zawodniczki roku
2005 & 2006 NGCA drużyna All-American
Zawodniczka roku 2004 Words Unlimited Rhode Island Female Athlete of the Year
4-krotnie nominowana do All-ACC selection i ACC All-academic
W czasie studiów  10  razy Top5, 21 razy w Top10 i 28 razy Top20
Nominacja 2004 NGCA Honorable Mention All-America
3-krotnie prowadzenie uniwersytetu Duke do zdobycia mistrzostwa NCAA Championships w latach2005, 2006, and 2007
Prowadzenie uniwersytetu  Duke do 34 zwycięstw w drużynie the Blue Devils.

Anna_Grzebien_W7

Po zakończeniu studiów na wydziale psychologii Anna zakończyła amatorską karierę i w maju 2007 przeszła na zawodostwo.W turnieju Q-School zajęła 25 miejsce, co oznaczało, że zabrakło jej jednego uderzenia do uzyskania pełnej karty na sezon 2008 w LPGA Tour, jednakże miejsca 21-40 gwarantowały i tak całkiem sporą ilość występów. W sezonie 2008 w 15 startach Anna przeszła cut 5-krotnie, a jej najlepszym wynikiem było miejsce 16 w LPGA State Farm Classic. Jej debiutancki sezon był na tyle mizerny, że w roku 2008 musiała wrócić do Q-School gdzie zajęła 3 miejsce i otrzymała pełną kartę na sezon 2009. W tym roku było już znacznie lepiej bo Anna w 19 startach, 14 razy przechodziła cut i zarobiła 170.000 $, co dało 63 miejsce w lidze.

W międzyczasie Anna nawiązała współpracę z agencją modelek ukrywającą się pod tajemniczą nazwą „Wilhelmina 7”, o której pisaliśmy już wcześniej.

Najwyraźniej Anna czuje się świetnie przed obiektywem, bo ostatnio wspólnie z Cristiną Kim i Kim Hall wzięła udział w sesji ESPN ” The Body Issue” , czego efekty prezentujemy poniżej:

espn1espn_2Więcej informacji o Annie znajdziecie na jej oficjalnej stronie i jej profilu w LPGA Tour.

Jeden komentarz do “Golf jest sexy – odsłona nr 34 – Anna Grzebien”

  1. Łukasz Horodecki Napisał:

    Rzadko kiedy widuję bunkry, do których trafieniu nie miałbym nic przeciwko, ale to jest zdecydowanie właśnie taki bunkier 🙂

Komentuj


Powrót na górę strony