Golf jest sexy – odsłona nr 17 – Paula Marti Zambrano

Napisane 16.08.2009 przez Tomasz Zembrowski

paulamarti

Nasza dzisiejsza bohaterka przyszła na świat 29 stycznia 1980 roku w Barcelonie. Jej ojcem jest słynny w Hiszpanii portrecista Juan Marti, z którego usług korzystali między innymi: król Juan Carlos i Placido Domingo. Na golfa wpadła w wieku 8 lat  za sprawą rodziców i bardzo szybko postanowiła, że golf będzie jej całym życiem. W latach 1995 i 1997 Hiszpanka reprezentowała europejską drużyną w Junior Ryder Cup (kolegą z drużyny był wówczas Sergio Garcia), w 1996 roku została najlepszą hiszpańską golfistką.

paulamarti7

W 1998 roku przeprowadziła się do USA, gdzie uczyła się między innymi w Arnold Palmer Golf Academy. Kolejnym elementem edukacji był Uniwersytet Floryda, który reprezentowała z sukcesami.

W 2000 roku zostawiła amatorskiego golfa a rok później dostała się do European Ladies Tour. Już w debiutanckim sezonie zaliczyła dwa zwycięstwa: Ladies Italian Open i Ladies British Masters

W sezonie 2002 było jeszcze lepiej bo Marti była już jedną z najlepiej zarabiających golfistek Europy i członkinią drużyny Solheim Cup. W następnych latach była wysoko w European Ladies Tour i stawiała pierwsze nieśmiałe kroki w LPGA.
W roku 2006 zrezygnowała z golfa z powodu ciąży. Rok później mimo przerwy już w pierwszym swoim starcie zajęła 3 miejse. Od czasu powrotu wprawdzie nie wygrała żadnego turnieju ale aż 7-krotnie była na drugim miejscu. W sumie w European Ladies Tour zarobiła już prawie 900.000 Euro.

Paula_Marti_Zambrano_5

Komentuj


Powrót na górę strony