Dusty Schmidt czyli golf i poker w jednym

Napisane 15.07.2009 przez Tomasz Zembrowski

Jak stracić w golfie status amatora? Wystarczy wygrać nagrodę o określonej wartości pieniężnej (w Europie 300 funtów, albo 500 dolarów na innych kontynentach). Można ze statusu również samemu zrezygnować.

Ale Dusty Schmidt miał na to inny sposób, chociaż z pewnością nie była to część jego planu.

Kim w ogóle jest Dusty Schmidt? Jest zawodowym pokerzystą (w ciągu ostatnich kilku lat zarobił 3 mln dolarów grając w sieci), jednocześnie zapalonym golfistą i twórcą portalu www.10thgreen.com. Jest także pomysłodawcą słynnego w Stanach zakładu o 1 milion dolarów. Zasady są banalnie proste: 4 rundy w golfa i 10 meczów w pokera, zwycięzca bierze wszystko.

I właśnie od tego zakładu zaczęły się kłopoty Dustiego, ponieważ USGA (United States Golf Association) stwierdziła, że Schmidt zrezygnował ze statusu amatora w momencie rzucenia wyzwania.

Po licznych odwołaniach i protestach Schmidta, sąd federalny potwierdził werdykt USGA uzasadniając, iż zakład o milion dolarów, jest sprzeczny  z podstawowymi zasadami amatorskiego golfa, koliduje z sensem gry amatorskiej i z samymi regułami.

Z pewnością od strony medialnej Dusty osiągnął cel, bo jest o nim cały czas głośno, ale jeżeli kocha golfa tak jak twierdzi, to zakład o milion można śmiało nazwać pomyłką. Ale z drugiej strony zawsze może pograć w golfa w sieci.

Komentuj


Powrót na górę strony