DHL Wrocław Open czyli “wielki golf” w Polsce

Napisane 26.08.2009 przez Tomasz Zembrowski

DHL wroclaw open

Drugi rok z rzędu Polska znalazła się na mapie, golfowej europejskiej drugiej ligi Challenge Tour. Od jutra pępkiem Europy będzie klub Toya Golf & Country Club, który znajduje się zaledwie kilka kilometrów na północ od centrum Wrocławia, gdzie ponad 150 zawodników rozegra DHL Wrocław Open

Druga liga nie oznacza z pewnością słabych zawodników. Najwyżej notowanym golfistą, który będzie się zmagał z wrocławskim polem  (numer 2. w rankingu) będzie Andrew Butterfield, który w tym sezonie wygrał już turniej w Szwecji. Swój przyjazd potwierdził również Peter Baker – reprezentant Europy w  turnieju Ryder Cup w 1993 roku, który wygrał już 9 zawodowych turniejów w swojej karierze.

My jednak jesteśmy zawsze za słabszymi (teoretycznie) i bardzo mocno trzymamy kciuki za Polaków: Marcina Stelmasiaka, Maksa Sałudę, Dennisa Heitha, Jacka Persona, Janka Lubienieckiego i naszego spolonizowanego Amerykanina Petera Bronsona.

Poza zawodowcami we Wrocławiu zagra również kilkunastu najlepszych amatorów z Polski, którym również życzymy powodzenia.

Dzięki sponsorom (DHL Global Forwarding, Ströer, Toya, Mercedes Benz, Scandic, Pilsner Urquell i Vittel) pula nagród, wynosi w tym roku ponad 600 000 zł.

A w zeszłym roku wyglądało to tak:

DHL Wrocław Open wyniki

Komentuj


Powrót na górę strony