Chris Wood – Debiutant Roku 2009

Napisane 26.11.2009 przez Tomasz Zembrowski

Chris Wood2

Chris Wood otrzymał wczoraj tytuł “Debiutanta Roku 2009”  European PGA Tour. To wielki zaszczyt tym bardziej, że wcześniej uhonorowani zostali tacy zawodnicy jak sir Nick Faldo, Jose Maria Olazabal, Colin Montgomery czy Sergio Garcia.

Co zabawne młody Anglik z Bristolu dowiedział się o tym wyróżnieniu dzień, przed swoimi 22 urodzinami. Sto lat w PGA Tour, następnych równie dobrych sezonów i wielu wygranych, których w tym roku zabrakło. Mimo braku zwycięstwa, nie ma jednak żadnych wątpliwości za co Wood otrzymał tytuł – 3 miejsce w 138 edycji British Open, 5 miejsce w The European Open, 6 miejsce w South African Open Championship i kolejne pięć turniejów w Top20, prawie 700.000 Euro i 44 miejsce w lidze to rewelacyjny start. Poza tym Wood został powołany do drużyny Wielkiej Brytanii i Irlandii w Vivendi Trophy, gdzie w pięciu meczach zdobył aż 4,5 punktu, dzięki czemu był jednym z najlepszych zawodników turnieju.

Ale kim jest Chris Wood….otóż nie jest on spokrewniony ani Woodsem ani Westwoodem (tak dla pewności sprawdziliśmy bo od jakiegoś czasu zastanawiamy się skąd ta drewniana zbieżność nazwisk w golfie)

Chris WoodBeepMupett

Nam Chris przypomina jednego z Muppetów, ale z pewnością jest bardziej wygadany od Beakera.

Urodzony 26 listopada 1987 roku w Bristolu, wysoki jak tyczka (196 cm) golfista zanim zrezygnował z gry amatorskiej dorobił się jednego z najlepszych w historii HCP +4,3!!!! W zeszłym roku jako amator błysnął w tym samym turnieju co w tym sezonie, czyli w THE OPEN, w którym zajął miejsce T5 i otrzymał srebrny medal (najwyższe wyróżnienie dla amatora) . Wcześniej zdobył kilkanaście tytułów w amatorskich turniejach w Anglii, Walii i…Rosji.

Po dobrym sezonie 2008 zastanawiał się czy nadszedł już jego czas i podjął dopiero decyzję po rozmowie z Darrenem Clarkiem, który namówił go na zawodostwo. Biorąc pod uwagę, że ten sam facet namawiał na zawodowego golfa Rorego McIlroya, można śmiało powiedzieć: Darren Clark ma zmysł golfowy.