Bridgestone Invitational czyli mniejszy wśród największych

Napisane 06.08.2009 przez Tomasz Zembrowski

Chociaż turniej Bridgestone Invitational do wielkiego szlemu nie należy jest sztandarową pozycją w golfowym kalendarzu. Imprezy z cyklu WGC (World Golf Championship) czyli Accenture Match Play Championship czy CA Championship są zawsze widowiskowe: doskonała obsada z najlepszych lig (nie tylko PGA Tour, ale również Europa, Australia i Japonia), trudne pole i wielkie pieniądze.

W 33-letniej historii turnieju (Bridgestone sponsoruje turniej od 2006 roku) Tiger Woods jest niekwestionowanym liderem w kategorii największej ilości zwycięstw. W ciągu ostatniej dekady wygrywał go aż 6 razy. W tego-rocznej edycji imprezy bronić będzie tytułu jednak nie on a Vijay Singh, który pod nieobecność Tigera walczył o zwycięstwo z Philem Mickelsonem.Jak i w zeszłych latach tak i tym sezonie 70 najlepszych golfistów świata zmierzy się z polem Firestone Country Club.

Co nas zatem czeka? Tiger, będzie chciał dołączyć siódmy tytuł do kolekcji, Phil Mickelson powracający po absencji spowodowanej rodzinnymi problemami będzie chciał odbić to, co wymknęło mu się w zeszłym roku. Cała reszta zawodników ma z pewnością, mnóstwo innych powodów.

Czyli dobra zabawa gwarantowana

Oczywiście jak zwykle stanęliśmy na wysokości zadania i turniej możecie zobaczyć na żywo tutaj

Komentuj


Powrót na górę strony