Brendon Todd zrobił hole in one w czwartek i…w piątek

Napisane 20.04.2009 przez Tomasz Zembrowski

nationwidetourlogoChallenge Tour i Nationwide Tour są czymś w rodzaju drugiej ligi w Europie i USA. Nie oznacza to jednak, że grają tam kiepscy zawodnicy.  Moim skromnym zdaniem, i wiem że wielu golfistów podziela tę opinie, zawodnicy tam grający, nie są ani trochę gorsi od tych grających w lidze wyżej. Zazwyczaj są niedoświadczeni, grają w cięższych warunkach (trudność pola jest często większa niż liga wyżej) a przede wszystkim grają w stresie, bo wiadomo, że przejście do najlepszej z lig gwarantuje 10 albo 20 krotnie lepsze zarobki

Tak czy siak o tym, że w Nationwide cieniasy nie grają pokazał Brendon Todd, który jako pierwszy w 20-letniej historii Nationwide Tour zrobił hole in one na tym samym dołku, dwa dni z rzędu. Brendon w Athens Regional Foundation Classicco prawda nie wygrał, ale 17 dołek z pewnością zapamięta.

Po raz ostatni dwa hole in one na tym samym dołku zagrał Graham Marsh w czasie British Senior Open w 2004 roku, ale zrobił to w pierwszej i trzeciej rundzie.

Yusaku Miyazato (2006), Bob Tway (1994), Glen Day (1994), Jack Rule (1964) and Bill Whedon (1955) są jedynymi zawodnikami we współczesnym PGA, którzy zagrali 2 asy w czasie jednej imprezy. . Miyazato i Whedon są jedynymi, którzy dwukrotnie trafili w jednej rundzie!!!

Nie wiem jak innych ale mnie takie statystyki lekko wyprowadziły z równowagi bo po 13 latach grania nie miałem ani razu hole-in-one. Jednakże Brendonowi serdecznie gratuluje.

Komentuj


Powrót na górę strony