Bratanica Tigera Woodsa debiutuje w LPGA

Napisane 27.06.2009 przez Tomasz Zembrowski

Cheyenne Woods, 18-letnia bratanica Tigera Woodsa zadebiutowała w czwartek w lidze LPGA na turnieju Wegmans z wynikiem 75 (+3).

Cheyenne to córka Erla Woodsa juniora, syna Erla Seniora z pierwszego małżeństwa. To oczywiste, że takie drzewo genealogiczne  jest bardzo pomocne przy robieniu kariery golfowej ale gdyby Cheyenne nie miała zdolności nawet nazwisko by nie pomogło.

A bratanica (parafrazując wypowiedź jednej z posłanek pis-u) coś tam coś tam potrafi. Na koncie ma, bagatela, ponad trzydzieści amatorskich tytułów, między innymi:

U.S. Kids Golf World Championship 2000 roku

Rok po roku (2006 i 2007)  Arizona 5A State Championship

tytuł ” Arizona High School Golfer of the Year” w 2007

Cheyenne otrzymała kartę na turniej w ramach zaproszenia od sponsora i z wynikiem 75 zajęła w czwartek 121 miejsce. W trakcie powstawania tego tekstu nasza  bohaterka była po 10 dołkach kolejnej rundy z wynikiem (-2) co dawało łączny wynik w turnieju (+1) czyli akurat nad linią cut. Trzymamy kciuki, żeby się tam utrzymała. Biorąc pod uwagę stres, który towarzyszy amatorom w czasie debiutu w turniejach zawodowych, już teraz można mówić o dobrym występie.

” Denerwowałam się w trakcie rozgrzewki ale kiedy dotarłam na tee czułam się znacznie lepiej.”

A co na to wujek? Wygląda na to, że jest dumny.

“Rozmawiałam z wujkiem o starcie półtora miesiąca temu kiedy dostałam zaproszenie. Był bardzo podekscytowany moim występem. Trzymał kciuki za moje wyniki.”

Pewnie sukcesu swojego wujka nie powtórzy, ale może i dla niej nadejdzie czas w golfie zawodowym. Już sobie wyobrażamy, jak familia Woods wyrównuje rekord rodziny Duvall (David i jego ojciec Bob wygrali 2 różne turnieje tego samego dnia), albo lepiej. Oczami wyobraźni widzimy Tigera wygrywającego turniej  Champions Tour, Cheyenne w LPGA Tour a Charliego Axela w PGA Tour. Takiego rekordu już nikt by nie pobił.

Komentuj


Powrót na górę strony