16-latek wygrywa The Amateur Championship

Napisane 21.06.2009 przez Tomasz Zembrowski

The Amateur Championship (brytyjski odpowiednik U.S. Amateur) to jeden z najważniejszych turniejów amatorskich na świecie. Turniej  znany również jako “British Amateur” albo “British Amateur Championship” wygrywali tacy zawodnicy jak Sergio Garcia, Lee James, Stephen Dodd (jedyne znane nam 4-literowe nazwisko z 3 literkami “d”) i José María Olazábal, a finalistami byli między innymi Colin Montgomerie i Trevor Immelman.

Tegoroczna edycja turnieju była niepowtarzalna z kilku powodów: po raz pierwszy w 124 letniej historii wygrał Włoch i to Włoch, który ma 16 lat.

Matteo Manassero nie dość, że został najmłodszym zwycięzcą turnieju (16 lat i 2 miesiące) to stał się również zaledwie trzecim zwycięzcą Amateur Championship, który w kwalifikacjach uzyskał najlepszy wynik. Jego gra była imponująca – w 5 meczach w drodze do finału tylko raz przegrywał ale bardzo szybko odrobił straty.

W 36-dołkowym finale Włoch musiał zmierzyć się z Anglikiem Samem  Hutsbym (amator nr 14 w światowym rankingu). Nastolatek z Verony ani trochę nie wystraszył się teoretycznie lepszego przeciwnika i zdobył dużą przewagę już  w czasie pierwszej rundy.  W rundzie popołudniowej nie zmarnował jej wygrał na 33 dołku 4&3.

Wywiad z Matteo w czasie turnieju Italy Open 2009

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i trzymamy kciuki za rozwój kariery.

Komentuj


Powrót na górę strony